Paskelbta  Lap 05, 2019

RUDENS ŠVENTĖ VERBŪNUOSE

Kiekvieną rudenį, nuėmus nuo laukų, daržų ir sodų derlių, Verbūnų kultūros darbuotojai pakviečia  kaimo bendruomenės narius  į tradicinę vakaronę ,,Rudens gėrybės ir daina – į vieną skrynią“. Smagu pasidžiaugti nuveiktais darbais, aptarti bendruomenės pokyčius,  pabendrauti su kaimynais, pasidalinti skaniausių patiekalų receptais, padainuoti ir pašokti drauge, pasilinksminti. O linksmų istorijų tikrai netrūko. Vakaronei ruošiamasi iš anksto. Kaimo gatvės tarsi lenktyniauja tarpusavyje. Kaimynai suėję draugėn sugalvoja prisistatymą: kas repetuoja bendrą dainą, kas mokosi pasakojimą ar eilėraštį, kas sugalvoja pašmaikštavimą ar pasidalina įvykiais iš šeimos gyvenimo.
Vakaronėje, vykusioje 2019 metų spalio 25 dieną, geriau susipažįstame su naujai įsikūrusiomis jaunomis šeimomis. Gera žinia, kad kaimo bendruomenė po truputį jaunėja. O geriausios šeimininkės puošia stalus rudeninėmis puokštėmis, susineša savo patiekalų – stalai puikuojasi namuose išradingų šeimininkių kurtais patiekalais. Visus susirinkusius bendruomenės narė Vida Arlikevičienė vaišino aromatinga ir sočia moliūgų sriuba. Buvo labai skanu…
Vakaronės dalyviams savo skambias dainas dovanojo grupė „Marsa“ (vad. Mantas Markušenka). Renginyje svečiavosi ir Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė. Jos visus pralinksmino inscenizuotu komišku vaizdeliu iš vienišų moterų gyvenimo. Abiems kolektyvams teko pareiga įvertinti gražiausias puokštes, įdomiausius patiekalus, išradingiausią prisistatymą. Čia pagarbiai ragautas naminis sūris, bulvės su kastiniu, duonos tortas, mėsos vyniotinis, silkė pataluose, šonkauliukų kelmas, įvairios mišrainės, suši ir kitokie gardumynai. Ant stalų puikavosi naminiai tortai ir pyragai. Kaimynai vieni kitus vaišino kuo skaniausiai.
Vakaronės metu skambėjo muzika, bendrame rate sukosi šokėjai. Renginį vedė Šiaulių rajono kultūros centro Verbūnų filialo kultūros renginių organizatorė Ona Baranauskienė ir Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė. Šventinis renginys dar labiau suvienijo kaimo bendruomenę.

Genovaitė Kabalinskienė,
Verbūnų bendruomenės narė

Nuotraukos Antaninos Petrauskaitės,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkės

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 611
KVIEČIAME! LAPKRIČIO 6 D. 10 VAL. „PYRAGŲ DIENA“ KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE
„SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2019“ – VARPUTĖNŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų