Paskelbta  Vas 08, 2019

ROMUČIŲ BIBLIOTEKOJE – PARODA „VAIKŲ RANKOSE – MEDŽIO STEBUKLAI“

Medžio dirbiniai turi gilias tradicijas. Archeologinių radinių duomenimis įrodyta, kad akmens amžiaus žmonės buityje naudojosi mediniais daiktais – dubenimis, kaušais, irklais ir kt. Išlikusių medinių daiktų fragmentai kalba apie jų dekoratyvumą ir meniškumą. Ne vienas gražus, puošnus daiktas buvo skirtas aukojimui arba su juo buvo atliekamos tam tikros apeigos.
2019 vasario mėnesį Romučių bibliotekoje eksponuojama Petrauskų šeimos, keturių brolių kūrybinių darbų paroda „Vaikų rankose – medžio stebuklai“. Parodos eksponatai sukurti per pastaruosius 5-7 metus, technologijų pamokų metu, o kiti laisvalaikiu.
Parodoje galima pamatyti skulptūrėles, kompozicijas iš buities daiktų, gitarą, kaip ir priklauso berniukams – šautuvus. Jų sukurtų dirbinių liko dar ir namuose, jie per dideli atnešti į biblioteką. Parodos eksponatai atskleidžia, kad vaikai gilinasi į medžio drožybos įvairias technikas, sukurdami patrauklių ir naudingų buičiai daiktų. Daugelyje darbų jaučiamas susidomėjimas lietuvių liaudies medžio apdirbimo paveldu, tai mediniai šaukštai ir kitokie buičiai pritaikomi dirbiniai. Mediniai darbeliai pagaminti kūrybiškai ir su išmone.           Paroda bibliotekoje veiks iki kovo 1 d. Kviečiame apsilankyti.

Janina Butnorienė,
Romučių bibliotekos bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,107
ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS RENGINIAI, SKIRTI SAUGESNIO INTERNETO DIENAI
TRYS VASARIO DIENOS KURTUVĖNŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų