Paskelbta  Geg 07, 2019

Robertas Petrauskas. Barbarosa

Barbarosa / Robertas Petrauskas. – 2019. – 718, [2] p. – (Antrasis pasaulinis karas Europoje) UDK: 94(47+57)”1941/1945″.

Trečioji Roberto Petrausko knyga apie Antrąjį pasaulinį karą – „Barbarosa. Antrasis pasaulinis karas Europoje. Trečia knyga“ yra išsamiausia iki šiol parašyta lietuviška knyga apie Barbarosos operaciją, prasidėjusią 1941 metais, kai Vokietijos kariuomenė veržėsi į Sovietų sąjungą.

Karas, kuris prasidėjo 1941 metais tarp Vokietijos ir Sovietų sąjungos neturi jokių precedentų. Vokietija puolė Sovietų sąjungą visiškai nepasiruošusią ir karo pradžioje šlavė teritorijas neįtikėtinu greičiu. Tačiau birželį pradėtos kovos nesibaigė iki žiemos kaip tikėjosi vokiečiai, o veltis į ilgą ir varginantį karą jie nebuvo pasiruošę. Vis dėlto karas tęsėsi iki pat 1945 metų, kai vokiečiai galutinai kapituliavo. Karo padariniai buvo itin tragiški abiem pusėms – vien per 1941 metus, t. y. per maždaug šešis karo mėnesius žuvo apie 5 milijonus karių.
Knygoje „Barbarosa“ aptariamas pirmasis, aktyviausias ir žiauriausias, šio karo etapas nuo 1941 birželio 22 dienos iki spalio pradžios, kai buvo pradėta Maskvos puolimo operacija „Taifūnas“.

Kategorijos Anotacijos
Pasidalinti įrašu
  • 717
EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS VAIKAMS „PADARYK GĖLĘ MAMAI“, SKIRTA MOTINOS DIENAI
Daina Opolskaitė. Dienų piramidės

Nėra komentarų