Paskelbta  Rgp 31, 2017

RINGUVĖNŲ KRAŠTOTYRA KITAIP!

Esi smalsus ir aktyvus? Mėgsti keliauti ir atrasti? – tokiu šūkiu Ringuvėnų biblioteka 2017 m. rugpjūčio 29 dieną sukvietė gyvenvietės jaunimą į interaktyvaus nuotykinio turistinio maršruto „Ringuvėnų kraštotyra kitaip!“ (sukurto pagal Actionbound virtualųjį žaidimą), pristatymą.

Pirma žygio dalis įveikta pėsčiomis. Pasigrožėję Ringuvėnų gyvenviete ir aplankę jos parką, sporto aikštelę, daubas, kurios yra vadinamos „Laumių kulnimis“, bendruomenės iniciatyva prieš porą metų įrengtą vaikų žaidimo aikštelę, dalyviai grįžo į biblioteką. Tuomet sėdę ant dviračių išvyko į ilgąją maršruto atkarpą. Pirmiausia, aplankė Šilėnų malūną, kuriame sutiko šio architektūrinio pastato šeimininką Antaną Sekreckį, kuris papasakojo apie malūną ir grūdo kelią iki baltų skanių miltų. Šalia malūno stovi liepa, kuri skaičiuoja 130-uosius metus. Pakeliui sustojo prie savitos konstrukcijos metalinio kryžiaus, žuvusiems medkirčiams. Pagerbę tylos minute ir nusifotografavę važiavo toliau į paskutinę maršruto stotelę, kuri apylinkėje yra pati gražiausia, tai Šilėnų piliakalnis, dar kitaip vadinamas aukštaisiais Šilėnais. Bibliotekininkė priminė žygio dalyviams, kad šie, 2017-ieji metai, Vyriausybės yra paskelbti Piliakalnių metais, todėl šis žygis yra skirtas jiems paminėti.  Bibliotekininkė dalyvius supažindino su piliakalniu, kuris yra atskiroje kalvoje Ventos kairiajame krante, iš pietryčių saugomas Ventos slėnio. Šiais metais per Valstybės dieną Lietuvos himną ant piliakalnio giedojo virš 100 žmonių.

Bibliotekininkė žygio dalyviams palinkėjo, kad jie saugotų ir tausotų gamtą ir jos grožį, kad būtų truputėlį atsakingesni ir rodytų gražų pavyzdį aplinkiniams.

Ši netradicinė kelionė praplėtė jaunimo akiratį, suteikė galimybę pažinti savo kraštą kūrybiškai įveikiant kelyje iškylančius iššūkius.

Janina Butnorienė,
Ringuvėnų bibliotekos bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,377
ĮVAIRIAPUSIŠKI VASAROS RENGINIAI GILAIČIŲ BIBLIOTEKOJE
ŽADŽIŪNŲ BIBLIOTEKOJE POPIETĖ „IR PRABĖGO VASARĖLĖ…“

Nėra komentarų