Paskelbta  Kov 15, 2016

RAMUNĖM PRAŽYDĘ PAPUOŠALAI

Kovo 8 dieną Kairių bibliotekoje vyko Kairių miestelio gyventojos Nijolios Kasparavičienės parodos „Ramunėm pražydę papuošalai” atidarymas. Nijolia pradėjo ramunes kolekcionuoti nuo mokyklos laikų ir tai daro iki šių dienų.
„Savo ramunių kolekciją vadinu „ramunynu“. Joje apie tris tūkstančius pačių įvairiausių daiktų, kuriuos puošia ramunės. Savo kolekcija dalinuosi su kitais: kviečiu aplankyti ramunyną namuose, rengiu parodas. Ši paroda „Ramunėm pražydę papuošalai“ eksponuojama jau trečioje bibliotekoje, – sako parodos autorė.
Pasak parodos autorės, jai kolekcionavimas – tai darbas, reikalaujantis tvarkingumo, kruopštumo, kantrumo: patalpą ir eksponatus reikia valyti, tvarkyti, prižiūrėti ir kataloguoti, jis lavina pastabumą ir atmintį: mus supančioj aplinkoj yra gausybė įvairiausių daiktų, tarp kurių pastebiu ramunes, reikia įsiminti, ar toks daiktas yra kolekcijoje.
„Laisvalaikis ir teigiamos emocijos. Smagu, kai ramunyno svečiai šypsosi ir sako, kad gražu‘‘, – kalbėjo Nijolia.
Renginio metu susipažinome su ramunėmis. Apie ramunes yra daug literatūros – mokslinės ir grožinės. Ramunė yra astrinių šeimos augalas. Vaistinė ramunė turi daug gydomųjų savybių. Ramunė dar vadinama bobžiede, bobračiu, baltažiede, laukine martele, torielkėle. Skaitantiems horoskopus žinotina, kad gimusiųjų gegužės 22–31 d. augalas yra ramunė. Moters vardas Ramunė kildinamas iš ramunės, vardo diena – birželio 19 d. Kovo 24 diena minima kaip Tarptautinė tuberkuliozės arba Baltosios gėlės diena. 1911 m. Daugelyje Rusijos imperijos miestų vyko „Baltosios gėlelės“ akcija. Akcijos dalyviai pasipuošę ramunių žiedais rinko aukas, kurios buvo skirtas tuberkuliozei gydyti. Ramunė dažnai minima eilėraščių posmuose ir dainose.
Susitikimo dalyviai traukė ramunių žiedlapio formos lapelius su įvairių autorių ketureiliais, kuriuose apdainuojama ramunė.
Kairių filialo moterų vokalinis ansamblis (vadovas – Gediminas Balčiūnas) džiugino atėjusius dainomis. Vaišinomės ramunėlių arbata.
Parodą galima aplankyti visą kovo mėnesį, Kairių bibliotekoje. Lauksime!

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,581
POPIETĖ ŠIUPYLIŲ BIBLIOTEKOJE
KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS GILVYČIUOSE

Nėra komentarų