Paskelbta  Kov 22, 2019

PROTŲ MŪŠIS „AŠ NUO ŽEMAITIJOS KRAŠTO“, SKIRTAS ŽEMAITIJOS METAMS PAMINĖTI

Mona žemie

Mona žemie žemaitėškā rokoujės,
Žemaitėškā gīven ė joukas.
Mona žemie ė saulė švėit žemaitems,
Mienou šveit, ė žvaigždės krent i ronkas.

Mona žemie gīvenėma tāp mīl žemaitē,
Ka šėrdis džiaugas tonkē,
O akis šveit kap saulės spindolē
Par vasara kas dėina.

/Gerulskienė-Beniušītė Aurelėjė/

Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Žemaitijos metais, šiais metais sukanka 800 metų, kada Žemaitijos vardas pirmą kartą buvo paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Drąsučių filiale kovo 19 dieną Drąsučių bibliotekininkė Neringa Skėrytė ir Drąsučių moterų klubas „Gyvenimo prieskoniai“ surengė protmūšį. Visas susirinkusias moteris nuotaikingai pasveikino lėlės: Staselė (E. Jurkienė) ir Juozapas (I. Jonuškienė). Varputėnų bendruomenės narė Virginija Sutkienė nustebino žemaitiškomis eilėmis. Protmūšyje dalyvavo dvi komandos: Varputėnų bendruomenės moterų komanda ir Drąsučių moterų klubo komanda.
Protmūšį sudarė trys turai, kurių metu buvo pateikiama po septynis klausimus. Pateikti klausimai buvo iš istorijos, geografijos, literatūros ir kulinarijos sričių, reikėjo parašyti žemaitiškų žodžių reikšmes, sudėlioti iš duotų žodžių žemaitiškus posakius. Po įtemptos kovos laimėjo svečių komanda iš Varputėnų.
Renginio metu buvo eksponuojama spaudinių paroda, skirta Žemaitijos metams „Žemaitija – per amžius brandinta, giesmėmis apipinta…“, kurią parengė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausioji bibliografė Zita Lažinskaitė.
Moterys savo sunkų ir sudėtingą vakarą užbaigė folkloriniais šokiais.

Neringa Skėrytė,
Drąsučių bibliotekos bibliotekininkė

Inga Jonuškienė,
ŠRSKC Drąsučių filialo
kultūros renginių organizatorė

 

Kategorijos Naujienos Svarbu
Pasidalinti įrašu
  • 1,090
ĮVYKĘ RENGINIAI. BALANDIS (2019 M.)
KVIEČIAME Į NEMOKAMUS KINO SEANSUS KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOS VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIUJE

Nėra komentarų