Paskelbta  Lie 21, 2020

PRISIMENANT MOKSLININKĘ, LIETUVOS GAMTOS KARALIENĘ EUGENIJĄ ŠIMKŪNAITĘ (1920–1996)

Lietuvos Respublikos Seimas 2020-uosius paskelbė habilituotos biologijos mokslų daktarės, vaistinių augalų žinovės ir propaguotojos Eugenijos Šimkūnaitės metais.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka ir Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyrius 2020 m. liepos 20 dieną surengė dviračių žygį „Kvepia arbatžolėm“, skirtą garsios gamtininkės jubiliejui.
Kada keliausi, jei ne vasarą, kada prisiminsi, pagerbsi Lietuvos Žolių Karalienę, jei ne per patį gausiausią augmenijos klestėjimą, pievų žydėjimą, vaistažolių rinkimą.
Žygio dalyviai buvo išlydėti su Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės  dovanomis ir linkėjimais, kuriuos perdavė jos padėjėja Ada Grakauskienė.
Spirginant vasaros saulei, prie gaivios  Ventos upės, dalyvius sutiko gamtininkė, straipsnių apie Kuršėnų krašto augmeniją autorė Danutė Varnelienė. Kiekvienas augalėlis, augantis mūsų pievose, atgijo, pakvipo – savo galiomis, spalvomis, aromatu, kiekviena vaistažolė vis prašėsi į mūsų vaistinėles – taip įtaigiai, išsamiai, pamokančiai Danutė apie visa tai papasakojo. Mokytoja Rasa Poškienė nustebino įdomia informacija apie Kuršėnų parko medžius. Tarsi daug kartų matyti, regėti, bet kiek įdomių istorijų jie slepia: vieniems jau 200 metų, kiti – invaziniai, daug egzotinių, atvežtinių, dar kiti jau baigė savo egzistavimą. Bibliotekos savanoriai Gabrielius ir Kipras paskaitė šmaikščių ištraukų iš naujos knygos „Eugenija Šimkūnaitė – Lietuvos legenda“, kurią sudarė kraštietis literatūros kritikas, publicistas Stasys Lipskis. Atsigaivinę ir pasivaišinę, laimėję viktorinoje kvapnių prizų, apžiūrėję spaudinių parodėlę, smagiai padiskutavę, dalyviai atsisveikino iki kito žygio, skirto žymiam kalbininkui Vytautui Vitkauskui.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė

Nuotraukos Vidos Ragauskienės

 

Kategorijos Naujienos Svarbu
Pasidalinti įrašu
  • 419
TARPTAUTINIS POEZIJOS FESTIVALIS „POEZIJOS PAVASARIS 2020“ NAISIUOSE
KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKA KVIEČIA Į DVIRAČIŲ ŽYGĮ, SKIRTĄ LIETUVIŲ KALBININKO VYTAUTO VITKAUSKO 85-OSIOMS GIMIMO METINĖMS

Nėra komentarų