Paskelbta  Spa 24, 2017

POPIETĖ ,,TAUTINIS KOSTIUMAS – GRAŽI IR NESENSTANTI MADA“

Siekdamas pabrėžti tautinio kostiumo, kaip vieno svarbiausių tautos simbolių išskirtinumą, Seimas 2017 metus paskelbė Tautinio kostiumo metais.
Spalio 19 d., pasibaigus pamokoms – rudens lapais nubarstytu taku, į Verbūnų kultūros centro salę sugužėjo Verbūnų mokyklos mokiniai ir mokytojai. Čia vyko popietė ,,Tautinis kostiumas – graži ir nesenstanti mada“.
Renginį vedė jo sumanytoja – Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė. Ji pasakojo, kad lietuviai, norėdami išsaugoti savo tapatybę, savitumą ir išskirtinumą, turi puoselėti savo tradicijas, kalbą ir papročius. Tautinis kostiumas yra vienas iš pagrindinių mūsų lietuvių tautos simbolių, prilygstantis vėliavai, herbui ar himnui. Pasidžiaugė, kad į popietę susirinko tikrai mylintys savo Tėvynę, lietuvišką žodį ir gerbiantys tautinį kostiumą.
Įdomias ir informatyvias skaidres apie tautinį kostiumą paruošė 7-8 klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos Irenos Stonienės.
Puikia nuotaika su renginio dalyviais pasidalijo Genovaitė Skupienė, pristatydama aukštaičių kostiumą. Įdomiai žemaičių tautinį kostiumą pristatė Onutė Baranauskienė, Irena Stonienė, Paulina Urbonavičiutė ir Lukas Lidikauskas. Visi jie yra Verbūnų folkloro ansamblio ,,Rugelis“ dalyviai.
Popietės metu mokiniai pasitikrino savo žinias apie lietuvių tautinį kostiumą ir etninę kultūrą. Nugalėtojai buvo apdovanoti bibliotekos prizais – saldainiais.
Renginio pabaigoje folkloro ansamblio dalyviai visus pakvietė keletui linksmų liaudiškų šokių.
Tikimės, kad renginys sužadino vaikų smalsumą daugiau pasidomėti savo kultūra ir jos papročiais, nes būtent  jie tęs lietuvių tautos etnines tradicijas.

Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,483
GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE VIEŠĖJO DARŽELINUKAI
RUDENIŠKI PAŠNEKESIAI BRIDŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų