Paskelbta  Geg 08, 2018

POPIETĖ, SKIRTA SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENAI GILVYČIŲ BIBLIOTEKOJE

Gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. 2018 m. gegužės 7 d. gausus būrelis vaikų rinkosi į Gilvyčių bibliotekos organizuojamą popietę „Spauda internete – tiesiog ranka pasiekiama“. Bibliotekininkė Ona Juškenienė jauniesiems renginio dalyviams papasakojo, kodėl yra minima gegužės 7-oji. Ji kiekvienam lietuviui primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvieno tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, laisvas žodis.
Vaikams buvo užduotas klausimas: ,,Kas man yra knyga?“. Daugelis vaikų parašė: ,,Knyga man yra lyg geriausia draugė. Ji viską pasako, iš jos galima daug ko pasimokyti“. Nebuvo užmirštas ir internetas. Moksleiviai savarankiškai bandė prisijungti prie elektroninių knygų. Pirmasis užduotį atliko 6 klasės mokinys Simas Žalnieravičius. Laikraštį „Šiaulių kraštas“ paskaityti internete greičiausiai įsijungė 5 klasės mokinys Armandas Juškėnas. Bibliotekininkė vaikams papasakojo, pristatė prenumeruojamas duomenų bazes. Parodė, kaip naudotis Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos struktūriniuose teritoriniuose padaliniuose esančiomis duomenų bazėmis. Viena iš jų: NAXOS Music Library, prie kurios prisijungti galima tiesiog be slaptažodžio. O. Juškenienė norėdama parodyti ne tik knygų, bet ir spaudos svarbą žmonių gyvenime parodė, kaip anksčiau juos saugodavo ir segdavo.
Visi popietės dalyviai nusprendė, kad nėra nieko vertingesnio už popierinę knygą, tačiau naujoves ir išbandyti ir jomis domėtis tikrai įdomu ir būtina. Vaikai buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais už  aktyvumą, teisingai atsakytus klausimus ir atliktas užduotis.

Ona Juškenienė,
Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,262
Beata Tiškevič. Vyvenimas
Giedra Radvilavičiūtė. Tekstų persekiojimas

Nėra komentarų