Paskelbta  Bal 10, 2017

POPIETĖ „KNYGOS SKAIDRINA JAUSMUS“ NAISIŲ BIBLIOTEKOJE

Skaitykim! Džiaugsmą ir paguodą
Gera knyga pasauliui duoda.

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno gimtadieniu – balandžio 2-ąją.    2017 metų balandžio 6-ąją dieną į Naisių bibliotekoje vykusią popietę „Knygos skaidrina svajones“ sugužėjo Naisių mokyklos 3–4 klasių mokiniai. Ateidami atsinešė ir savo piešinėlius parodėlei. Renginio pradžioje mokiniams trumpai papasakota, kas yra knyga, kodėl ir kaip skaitome knygas, kaip jas reikia tausoti. Knygų teikiama nauda mūsų mažiesiems yra neapsakoma ir begalinė. Kai pasakas skaitome, sekame ar jų klausomės, ugdome savo vaizduotę – ji tampa laki. Ir vieną dieną – nespėsime nė pajusti – koks nors kadaise girdėtas pasakojimas savaime iškils mūsų atmintyje, ir tada suprasime, kad gyvenimo kelyje atsiradusias kliūtis galime įveikti kūrybiškai.
Kadangi ši šventė siejama su  vaikų rašytojo H. K. Anderseno gimimo diena, tai mokiniams buvo pasiūlyta surasti pasislėpusias rašytojo knygas ir paklausyti  pasaką „Nauji karaliaus drabužiai“, kurią išraiškingai skaitė Austėja Karbauskytė. Po to aptarėme, kodėl  niekas karaliui nepasakė teisybės ir tik berniukas išdrįso. Vaikai išvardino  pagrindinius pasakos veikėjus.
Bibliotekininkė Benita Dabregienė, po skaitymo,  pasiūlė vaikams pasidaryti skirtukus knygoms. Nieko nelaukę  kibome į darbą. Matavome, kirpome, lankstėme, o paskui dekoravome. Pasigaminome nuostabių darbelių, kurie papuoš skaitomos knygos lapus.

Benita Dabregienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,388
PAMINĖTA KULTŪROS DIENA IR IŠRINKTAS ŠIAULIŲ RAJONO METŲ KULTŪROS DARBUOTOJAS
VOVERIŠKIŲ BIBLIOTEKOJE PAMINĖTA TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIENA

Nėra komentarų