Paskelbta  Rgs 14, 2016

PAMINĖTA TARPTAUTINĖ RAŠTINGUMO DIENA

Rugsėjo 10 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius sukvietė ištikimiausius bibliotekos skaitytojus ir klubo „Veikdamas augu, mąstau, tobulėju“ narius ne tik pasitikti rudenį bibliotekoje, bet ir paminėti Tarptautinę raštingumo dieną bei apdovanoti visą vasarą vykusio iššūkio „Vasara su knyga“ nugalėtojus.
Popietė prasidėjo trumpa diskusija ir edukaciniu užsiėmimu „Moki žodį – žinai kelią“. Bibliotekos draugai kartu su bibliotekininke diskutavo raštingumo tema. Visi drauge aptarė ką daryti, kad būtumėme raštingi, kokia knygos reikšmė, kuo raštingas žmogus pranašesnis už kitus. Nejučia vaikai prisiminė lietuvių kalbos taisykles, mandagumo žodžius, pademonstravo puikų supratimą apie raštingumą. Taip, diskusijos įkvėpti, vaikai panoro pasitikrinti žinias, sprendžiant kryžiažodį, apie knygas. Kryžiažodžio staigmena vaikams – raktinis žodis „Skaitykime“. Kas dar labiau vaikus paskatino įsitikinti, kad norint būti raštingiems reikia daug skaityti.
Popietę dar labiau pagyvino apdovanojimai, skirti puikiai vasarą su knyga praleidusioms ir iššūkį įveikusioms skaitytojoms: Saulei Rakauskaitei (3b klasė) ir Urtei Kardašiūtei (3a klasė). Paskatinamasis akcijos prizas – Vilijai Terminaitei (3a klasė). Visos iššūkio dalyvės mokosi Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje. Mergaitės džiaugėsi skaičiusios ir ragino draugus dalyvauti panašiose akcijose.
Vaikai skirstytis neskubėjo, draugiškai šnekučiavosi, juokavo ir džiaugėsi mokantys rašyti. Ką puikiai parodė rašydami ant šviečiančių molbertų ir smėlio staliukų.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,604
PROJEKTO „SUSIPAŽINK SU ŠIAULIŲ RAJONU KITAIP“ MOKYMAI
KŪRYBIŠKA VEIKLA BRIDŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų