Paskelbta  Lap 21, 2016

NAISIŲ BIBLIOTEKOJE LITERATŪRINĖ POPIETĖ VAIKAMS „ATEITIS ŠIAURĖS ŠALYSE“

siaures2-600x305Nuo lapkričio 14 dienos prasidėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Ateitis Šiaurės šalyse”. Lapkričio 14–20 dienomis vaikai ir suaugusieji kviečiami skaityti balsu Šiaurės šalių rašytojų knygas. Šiais laikais mus be atvangos blaško telefono skambučiai, internetas, televizija. Literatūra ir skaitymas duoda mums progos atsikvėpti ir pasinerti į knygų pasaulį.
Lapkričio 16 dieną į Naisių biblioteką susirinko 1–4 klasės Naisių mokyklos moksleiviai kartu su savo mokytojomis. Buvo skaitoma žymaus norvegų rašytojo Stiano Hūlės (Stian Hole) knyga vaikams „Garmano vasara“. Knygos tekstą buvo galima sekti pagal paveikslėlius multimedijos ekrane. Mokiniai atidžiai sekė pasakojamą istoriją, o skaitymų pabaigoje atsakinėjo į Naisių bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Benitos Dabregienės užduodamus klausimus apie knygos herojų Germaną.
Baigus skaityti, su vaikais bibliotekininkė kalbėjo apie kartais kamuojančias abejones ir baimes, tačiau netikėtai paaiškėjo, jog vaikai nebijo nieko.  Nebent pelių ar vorų.
Mokiniai ateidami atsinešė savo piešinius, kuriuose pavaizdavo savo ateities svajones. Vaikų svajonės labai skirtingos: vieni svajoja sukurti  stebuklingą robotą,  kiti padaryti skraidančią riedlentę dar kiti nulipdyti sniego senį iki dangaus ar pastatyti stebuklingus namus.
Po to vaikai dalyvavo estafetėje „Judėk su knyga“. Susiskirstę komandomis entuziastingai atlikinėjo užduotis, kas greičiau sukraus bokštą iš knygų, perneš knygas iš taško a į tašką b, kam nešant nuo galvos nenukris knyga. Sėkmė lydėjo tai vienus tai kitus.
Pabaigoje dar kartą prisiminėme, ko buvome susirinkę, ką naujo išgirdome. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiu prizu.

Benita Dabregienė,
Naisių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,508
KNYGOS PRISTATYMAS MOTERŲ KLUBUI „GYVENIMO PRIESKONIAI“
ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ KAIRIŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų