Paskelbta  Spa 13, 2016

„MISIJA SIBIRAS 2016“ DALYVIAI VĖL KURŠĖNUOSE

Tarp dabarties ir ateities
Gyvenom kaip ir kas išmanom,
Tarp rūpesčių ir tarp vilties
Dienų dalindamiesi dramom.
(Bernardas Brazdžionis)

„Misija Sibiras – Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas. Projektą rengia labdaros ir paramos fondas „Jauniems“. Nuo Misija Sibiras pradžios jau surengta vienuolika ekspedicijų į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Rusijoje, Kazachstane ir Tadžikistane. Jaunimo ekspedicijos sutvarkė apie 90 lietuviškų kapinių, susitiko ir aplankė Sibire gyvenančius lietuvius. Grįžę Misija Sibiras dalyviai surengė virš aštuonių šimtų projekto pristatymų Lietuvos ugdymo ir kultūros įstaigose.“ (http://www.delfi.lt/)

Spalio 12 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos pakviesti kuršėniškiai rinkosi į susitikimą su „Misija Sibiras 2016“ ekspedicijos dalyviais.

Popietės pradžią nuspalvino Kuršėnų meno mokyklos dovana – mokytojų ir mokinių ansamblis, vadovaujamas mokytojos Hanos Mockienės, atliko Bjelle ir Peru dainą „Brolužis“, bibliotekos kolektyvą ir skaitytojus atlikėjai pasveikino su Bibliotekų metais.

Ekspedicijos dalyviai Airida Narkutė ir Lukas Jankūnas savo patirtais įspūdžiais pasidalijo su bibliotekos skaitytojais, buvusiais tremtiniais, moksleiviais. Nufotografuoti ir nufilmuoti vaizdai iš pasiruošimo atrankinių žygių, nukeliautų kilometrų, tolimosios Igarkos. Ten lietuviai daugiausiai buvo tremti 1948 metais – tada į šį miestelį išvežta iki 6 tūkst. lietuvių. Šiame atokiame Rusijos mieste yra didžiausios lietuvių kapinės Sibire, kur, vietinių teigimu, palaidota mažiausiai 500 žmonių.

Jaunieji ekspedicijos dalyviai tvarkė menkai išlikusias kapavietes, statė kryžius, valė mišką, kuris užgožė kadaise buvusias lietuvių tremtinių kapines.

Lietuvaičiai buvo nustebinti vietinių gyventojų nuoširdumu, dėmesiu. Andrius Tapinas prisimena: „Vietiniai tiekia mums vandenį ir leidžia pasikrauti aparatus operatoriams, atneša sūdytos žuvies, bibliotekininkai suteikia internetą, nepažįstami žmonės tiesiog įsileidžia į namus nusiprausti, vaišina ir nepaleidžia be dovanų, gatvėje sutikta šeima tampa geriausiais draugais ir kone kasdieną veža mus iki šaltinio pasisemti vandens ar iki ligoninės perrišti žaizdų“.

Airida ir Lukas papasakojo, kokiu būdu galima patekti į Misija Sibiras dalyvių atranką, nes jaunų žmonių noras ten patekti yra didelis.

„Bet koks nerealus jausmas apima visus, kai iš miško atimtose lietuvių kapinėse lėtai ir išdidžiai iškyla pirmasis kryžius. Ir antras. Ir trečias. Ir devintas“. Šiais Andriaus Tapino žodžiais ir bendra nuotrauka prasmingas ir nuoširdus renginys pasibaigė, tik įspūdžiai dar visus lydės ilgai.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė;
Nuotraukos Jonetos Filinskės ir Robertos Rasikienės

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,770
DARŽELINUKAI APSILANKĖ KAIRIŲ BIBLIOTEKOJE
RAUDĖNŲ BENDRUOMENĖS NARIAI IŠBANDĖ ŠIAURIETIŠKĄ ĖJIMĄ

Nėra komentarų