Paskelbta  Lie 01, 2019

MEŠKUIČIŲ BIBLIOTEKOS SKAITYTOJAI SUSITIKO SU RAŠYTOJA  LINA ŽUTAUTE

2019 m. birželio 27 dieną Meškuičių bibliotekoje svečiavosi  vaikų rašytoja, knygų iliustruotoja Lina Žutautė, kurią pakvietė vyresnioji bibliotekininkė Vilma Briedienė, vykdydama Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių rajono savivaldybės finansuojamą projektą ,,Skaityk ir veik“.
Lina Žutautė vaikams papasakojo, kaip atsirado knygos apie Kakę Makę – rašytojos sūnus paprašė papasakoti istoriją apie mergaitę, jis ir vardą jai sugalvojo – Kakė Makė. Taip atsirado daug istorijų apie šią mergaitę, o vėliau ir pirmoji knyga – „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“. Ši knyga laimėjo Metų knygos titulą.
Rašytoja pristatė ir  kitas savo knygas: „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“, „Kakė Makė ir didelė tamsa“, „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“. Truputį vyresniems skaitytojams skirtos knygos „Ferdinandas ir Pū“, „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“,  vaikų klausė, ar pas juos apsilanko Netvarkos nykštukas, ar jie bijo tamsos, ar kartais nepabėga ir jų ausys? Knygų autorė žaismingai bendravo su visais, džiaugėsi, kad vaikai  puikiai žino jos kūrybą, yra labai  drąsūs, atsakinėja į pateiktus klausimus. Papasakojo, kad mintis parašyti knygą apie šiltą ir nuoširdžią draugystę, drąsius, veržlius bei smalsius katiną ir šunelį iš knygos „Ferdinandas ir Pū“ kilo, kai jos pačios namuose gyveno katinas Morka ir šuo Pipa. O štai  viešnios knyga – „Kniūkiai arba dingusių kojinių paslaptis“ yra su siaubo elementais. „Ar jums yra taip nutikę, kad dingtų skalbiamos kojinės? Ar žinote, kiek jos pasisavina jūsų energijos?“ – teiravosi Lina Žutautė. „Apie tai ir yra naujas mano pasakojimas“.
Linos Žutautės kūryba išversta į rusų, latvių, estų, danų, korėjiečių ir daugybę kitų kalbų. 2013 metais rašytojai  įteikta Vaikų literatūros premija. 2014 m. knyga “Ferdinandas ir Pū” įrašyta į IBBY garbės sąrašą.
Atsisveikinant  knygų autorei palinkėjome nepritrūkti minčių ir  parašyti naujų knygų.

Vilma Briedienė,
Meškuičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Projektą finansuoja

 

 

 

Partneriai

Informaciniai rėmėjai:

Projektą vykdo:

Meškuičių biblioteka

 

Kategorijos Naujienos PROJEKTAI Svarbu
Pasidalinti įrašu
  • 833
KURTUVĖNŲ BIBLIOTEKOJE – VASAROS SKAITYMAI
PETANKĖ „NURIEDĖJO“ Į DENGTILTĮ

Nėra komentarų