Paskelbta  Bir 14, 2016

MEŠKUIČIŲ BIBLIOTEKOJE IŠBANDOMI ,,SMĖLIO IR SPALVŲ STALIUKAI“ BEI ,,ŠVIEČIANTIS MOLBERTAS‘‘

Meškuičių bibliotekoje šiuo metu lankytojai gali išbandyti smėlio, kruopų ir šviesos spalvomis valdomų  staliukų ir šviečiančio  molberto kūrybinį žaismą.

„Smėlio terapija“ – piešimas smėliu ar manų kruopomis  ant šviečiančių staliukų. Tai nedideli, lengvi su krašteliu staliukai, skirti žaidimui. Vaikai ant jo gali  piešti savo pirštukais, teptukais ir mentelėmis, smėlio šukutėmis.  Smėlį liesti malonu. Jis lengvas, švelnus. Gera jausti ir matyti jį byrantį tarp pirštų. Tai ramina, mažina įtampą, atpalaiduoja.   Edukacinė priemonė „Smėlio ir spalvų staliukas“ skiriama vaikų kūrybos ugdymui, saviraiškai ir netgi relaksacinei terapijai. Piešimas smėlyje praturtina sensorinius pojūčius, skatina mąstymą, tobulina bendravimo įgūdžius, plėtoja kūrybingumą, lavina vaizduotę, padeda atsipalaiduoti.

,,Šviečiantis molbertas“ – išskirtinis, netradiciškai šviečiantis stiklas. Ant jo galima piešti akvarele, guašu ar nuplaunamais markeriais, o spalvų valdymo blokelis suteikia galimybę pasirinkti vieną iš 16 pagrindo apšvietimo spalvų ir taip kurti vis kitokį piešinį. Nupieštas paveiksliukas gali tapti vis kitokiu, – tiesiog tereikia pakeisti  šviesos spalvą ir stebėti, kaip jis persimainys. Ant šio stiklo galima piešti iš abiejų pusių. Šviečiantį molbertą galima naudoti daugybę kartų. Ši piešimo bei tapymo priemonė padeda perteikti emocijas, pralinksmėti nuliūdusiam, leidžia pajusti kūrybos džiaugsmą.

,,Šviečiantis molbertas“  bei  ,,Smėlio ir spalvų staliukai“ atsivežti iš Kuršėnų Vitkausko bibliotekos. Ačiū kolegėms už suteiktą galimybę  išbandyti naujoves!

Vilma Briedienė
Meškuičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 2,309
Šiupylių bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena
Rašytojas Apolinaras Čepulis lankėsi Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje

Nėra komentarų