Paskelbta  Spa 05, 2017

MEDIJOS IR INFORMACIJA – KAIP JAS SUVALDYTI ŠIUOLAIKINIAM ŽMOGUI?

2017 m. spalio 4 dieną Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko dr. Vinco Grigo ir doc., dr. Andriaus Šumino paskaita-seminaras „Medijos ir informacija – kaip jas šiuolaikiniam žmogui suvaldyti”. Lektoriai supažindino su kasdienio gyvenimo naujienų pagrindiniu generatoriumi – informacija, sklindančia įvairiais socialinės medijos kanalais: internetu (ypač socialiniu tinklu Facebook), žiniasklaida, telefonu ir pan. Jie apibrėžė socialinių medijų sampratą ir aptarė dažniausiai naudojamų socialinių medijų priemones, paaiškino jų funkcijas ir vaidmenį kasdieniame žmonių gyvenime.
Išsamiai apžvelgė ir paanalizavo informacijos ir paieškų valdymo, naujienų atrankos kriterijų temas. Savo pristatymą papildė informatyviomis ir svarbiausia išraiškingomis skaidrėmis, pateikė tendencijas apie lankomiausius Lietuvos ir užsienio tinklalapius.  Anot dr. V. Grigo, problema yra ne naujo dokumento sukūrimas, bet gebėjimas rasti jau esantį dokumentą. Dauguma mūsų naudojamės Google paieškų sistema (pirmaujančia pasaulyje), kuri ir formuoja mūsų pasaulėžiūrą, tačiau tai yra informacijos pažinimo ribotumas, nes ši sistema neapima nei pasaulinių duomenų bazių, nei bibliotekose esančių kartotekų ar duomenų iš intraneto. Skaitydami savo pranešimus lektoriai įtraukė auditoriją: uždavinėjo klausimus, suteikė progą diskutuoti su kolegomis. Aktyvūs seminaro dalyvių klausimai patvirtino faktą, kad šiuolaikiniame pasaulyje medijos ir informacija žmonėms sukelia daug klausimų ir tuo pačiu nerimo, kaip nepaskęsti informacijos vandenyne ir iš gausybės šaltinių teisingai surasti dominančią informaciją, kokius paieškos įrankius naudoti, nes  Google, kaip ir Youtube ar kitos sistemos, pasiūlys ir daug šalutinės, parinktos pagal ankstesnes vartotojo vykdytas paieškas. Pasak lektorių pacituoto mokslininko Tom D. Wilson, informacijos ieška nėra įgimta, jos išmokstama. Šis seminaras ir buvo puiki galimybė kaip to mokytis. Tobulėkite, nes tai vienintelis kelias nepasiklysti informacijos labirintuose!
Ši paskaita yra Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Išdrįskime pasitikti kintantį pasaulį”, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių rajono savivaldybės, informacinių gebėjimų ugdymo dalis.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė

Nuotr. Roberta Rasikienė ir Almantas Šlivinskas

svetaine logo auksta kokybelogo1Siauliu raj savivaldybekolegija

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 2,150
EURODESK ATSTOVYBĖ JAU KURŠĖNUOSE
KURTUVĖNŲ BIBLIOTEKOJE SUSITIKIMAS SU KNYGOS BIČIULIAIS – ŠIAULIŲ ROTARY KLUBU „HARMONIJA“

Nėra komentarų