Paskelbta  Lap 17, 2016

MAŽIEJI MEŠKUITIEČIAI DALYVAVO ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖJE

siaures2-600x305Meškuičių gimnazijos bei Meškuičių bibliotekos darbuotojos V. Briedienė, K. Dagienė ir R. Savickienė gimnazijoje mokiniams surengė skaitymus, skirtus Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos projektas, kuriuo siekiama skatinti skaitymą, domėjimąsi Šiaurės šalių literatūra ir propaguoti švietimo idealus Šiaurės bei Baltijos šalyse ir kaimyniniuose regionuose.  Projektą Lietuvoje kuruoja Šiaurės ministrų tarybos biuras.
2016-ųjų metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema yra „Ateitis Šiaurės šalyse“.  Ateitis – tai, kas mus visus vienija, su ja visi mes vienaip ar kitaip esame susiję. Vieni apie ateitį svajojame kaip apie jaudinantį ir galimybių kupiną laiką, kiti dėl jos nerimaujame ar netgi prisibijome.
Stiano Hūlės (Stian Hole) knygos ištraukas „Garmano vasarą“  penktokai su bibliotekininkėmis skaitė balsu ir rolėmis. Tai knyga apie berniuką Garmaną, kuris baiminasi artėjančio meto, kai teks išeiti į mokyklą. Pas knygos herojų svečiuojasi trys senos tetulės, ir paaiškėja, kad ne vien vaikai turi rūpesčių dėl savo ateities.
Renginio dalyviai, išklausę „Garmano vasarą“,  suskubo dalintis savo prisiminimais, išgyvenimais, baimėmis, džiaugsmais prieš jiems patiems pradedant lankyti mokyklą. Taip pat bandė įsivaizduoti, kokie norėtų būti jie užaugę. Netrukus įsivyravo diskusija, kurios metu mokiniai dalijosi svajonėmis, savo ateities vizijomis.  Meškuičių gimnazijos bibliotekininkė R. Savickienė skaitytojams padovanojo riešutų, linkėdama, kad visiems svajonės išsipildytų. Ir niekada nebijokime leistis į naujas literatūrines patirtis.

Vilma Briedienė,
Meškuičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,477
ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ ŠAKYNOS BIBLIOTEKOJE
ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ ŠIUPYLIŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų