Paskelbta  Rgs 07, 2018

Matt Haig. Kaip sustabdyti laiką

Kaip sustabdyti laiką / Matt Haig. – 2018. – 334, [2] p. UDK: 821.111-31.

Tomas Hazardas matė Šekspyrą. Ne, ne spektaklį – jis vaidino kartu su juo! O nepakartojama kelionė su Džeimsu Kuku?! O koktelių vakarėlis su Franciu Skotu Ficdžeraldu?!
„Kaip sustabdyti laiką“ – romanas, kuriame autoriaus Matto Haigo vaizduotė mums pristato žmogų, gyvenantį jau daugiau nei keturis šimtmečius. Tačiau viską sujaukia nelemtas XXI a.

Romano herojus Tomas Hazardas – niekuo neišsiskiriantis keturiasdešimtmetis, gyvenantis įprastą gyvenimą. Tačiau už eilinės išvaizdos slepiasi didžiulė paslaptis. Iš tiesų Tomas gyvena jau daugiau nei 400 metų, o savo akimis matė ne vieną pasaulį sukrėtusį istorinį įvykį. Tai labai praverčia, nes dabar jis – vienos Londono mokyklos istorijos mokytojas. O juk savo akimis matytus įvykius įdomiai pasakoti gerokai lengviau.
Tačiau Tomo gyvenime esama ir daugiau paslapčių. Ne vien tik garbus jo amžius. Jo gyvenimas susaistytas slaptos draugijos taisyklėmis. Apie tai jis negali niekam prasitarti. Jis priverstas saugoti paslaptį nuo aplinkinio pasaulio. Ši paslaptis atskiria Tomą nuo kitų žmonių, jis vis dažniau jaučiasi bejėgis ir vienišas. Jam vis sunkiau susitaikyti su tuo, kad visi, kuriuos jis myli, miršta ir jį palieka. Ar visa tai kartosis, kol jis liks paskutinis žmogus žemėje?
Ilgainiui draugijos vadovo reikalavimai ima prieštarauti Tomo bandymams kurti pilnavertį savo gyvenimą. Mokykloje ima megztis artimi Tomo santykiai su paslaptinga prancūzų kalbos mokytoja. Vienintelis Tomą galintis išgelbėti dalykas yra… meilė. O pagrindinė draugijos taisyklė skelbia – „niekada neįsimylėk“.
„Kaip sustabdyti laiką“ – romanas apie žmogų, praradusį teisę į savo kūną, mintis ir sielą. Tai istorija apie būtinybę keistis. Ir apie nemirtingumą, kuris nėra dieviška palaima.
Matt Haig – britų autorius, kuriantis tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jo knygose tikrovę dažnai papildo fantastiniai elementai. Geriausi jo romanai išversti į 28 pasaulio kalbas. The Guardian jo knygas apibūdino kaip „maloniai keistas“, The New York Times įvertino Matt Haig kaip „išskirtinio talento romanistą“. Planuojama, kad 2019 m. pasirodys romano „Kaip sustabdyti laiką“ ekranizacija.

Iš anglų kalbos vertė Inga Tuliševskaitė

Kategorijos Anotacijos
Pasidalinti įrašu
  • 851
Ingė Lukšaitė. Kai tikėjimas keitė pasaulį…
Abir Mukherjee. Kalkutos detektyvas

Nėra komentarų