Paskelbta  Gru 06, 2016

LITERATŪRINIS PROTMŪŠIS KAIRIŲ BIBLIOTEKOJE

2016-aisiais, Bibliotekų metais, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka išskirtinį dėmesį skiria vaikams. Nacionalinės bibliotekos vykdomas, o Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamas projektas „Literatūriniai protmūšiai bibliotekose“ skirtas būtent jaunajai kartai. Jais siekiama, pasitelkus žaidimą, propaguoti skaitymo kultūrą, skatinti vaikų susidomėjimą knygomis, padėti jiems atrasti gerą ir vertingą literatūrą bei ugdyti kūrybingumą.
Gruodžio 5 dieną  Kairių bibliotekoje vyko  ,,Literatūrinis protmūšis‘‘. Į biblioteką atvyko Kairių pagrindinės mokyklos 3-os ir 4-os  klasės moksleiviai lydimi auklėtojų: Dženaros Astasevičienės  ir Jūratės  Gailaitienės.
Renginio vedėjas aktorius Šarūnas Gedvilas vaikams trumpai pristatė vykdomą projektą, papasakojo apie Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką bei paaiškino pradinukams literatūrinio protmūšio taisykles. Moksleiviai pasiskirstė į dvi komandas tai ,,Protinguoliai‘‘ ir ,,Gudruoliai‘‘. Žaidimą sudarė keturi turai: bendrasis, skaičių, personažų ir paveikslėlių. Kiekvienas turas turėjo savo temą. Kiekviename iš jų buvo užduodama po 10 klausimų iš lietuvių ir užsienio literatūros. Visi protmūšio klausimai buvo literatūriniai, sukurti vaikų literatūros specialistų atsižvelgiant į amžiaus grupę, raidos ypatumus, privalomosios ir rekomenduojamos literatūros sąrašus.
Pertraukėlių metu, komisijai skaičiuojant balus, vaikai vaišinosi įvairiais saldumynais.
Po pusantros valandos atkaklių kovų paaiškėjo ir žaidimo nugalėtojai. Jais tapo „Protinguolių“ komanda.
Visiems protmūšių dalyviams padovanoti spalvingi žymios lietuvių iliustruotojos ir rašytojos Linos Žutautės plakatai „Vaikas knygoje – knyga vaike“, o nugalėjusiai komandai įteikiamas stalo žaidimas „Dixit“, ugdantis kūrybingumą, vaizduotę ir komunikacinius gebėjimus.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,919
GILAIČIŲ BIBLIOTEKA PAMINĖJO 45-ERIŲ METŲ VEIKLOS SUKAKTĮ
KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOS VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIUJE STARTAVO AKCIJA „KNYGŲ KALĖDOS“

Nėra komentarų