Paskelbta  Lie 22, 2020

KUŽIŲ IR GILAIČIŲ BIBLIOTEKŲ SKAITYTOJŲ BIBLIOTERAPINĖ IŠVYKA Į GIRULIUS

Kužių ir Gilaičių bibliotekų vyresnieji skaitytojai šiltą 2020 m. liepos 19 dienos rytmetį  traukinuku išdundėjo prie jūros į Girulius. Tikslas – maloniai papramogauti ir susipažinti su populiariąja biblioterapija, bei poezijos terapija. Ne atsitiktinai buvo pasirinkti Giruliai, nes atvykus traukiniu, viskas čia pat: už puskilometrio paplūdimys ir jūra, o netoliese ir kavinė, norintiems atsigaivinti, pavalgyti.
Įkvėpę pušynų gaivaus aromato, ir plaučius papildę deguonies atsargomis, takeliu atkeliavome prie jūros. Netrukus prisėdę pakrantėje, o kojas pamerkę į šiltą jūros vandenį, pasinėrėme į terapinius poezijos skaitymus. Kiekvienas, perskaitęs eilėraštį apie jūrą, galėjo paanalizuoti kokie pojūčiai, vaizdiniai aplanko, kuo panašus lyrinio herojaus ir jų pačių gyvenimas… Maloniai nuteikė skaitytojų pamąstymai, nesuvaidintos emocijos, dialogai, jautrūs prisiminimai, perskaičius terapines eiles. Visi dalyviai vieningai pripažino, kad panašūs skaitymai tikrai duoda apčiuopiamą naudą tiek pačiam skaitančiajam tiek besiklausančiam.
Po poezijos terapinių skaitymų, visiems rūpėjo išmėginti jūros ir smėlio terapiją. Buvimas kartu  turi daug privalumų, tai ir atsivežto rūkyto lašinuko, dešrytės, keptos duonos, šviežiai rauginto agurkėlio, gardžios garuojančios kavos iš termoso degustavimas… O kiek smagių istorijų, nutikimų būta, vienas kitas net dainą apie jūrą nedrąsiai užveda, žiūrėk, kiti jau ir pritaria. Čia pat pajuokavome, kad net stipresnių „vaistų“ neprireikė.
Vaikščiojant pakrantėmis, priimant kaitrios saulutės vonias, besimaudant fantastiškai šiltoje jūroje, laikas neįprastai greitai kažkur dingsta. Nespėjom apsižvalgyti, kaip jis kviečia atgal į namus. Nežinia kuris iš kelionės dalyvių užsimena, kad vertėjo pinigėlį jūrai dovanoti, kad galėtume vėl čia sugrįžti.

Rita Bielskienė,
Gilaičių ir Kužių bibliotekų bibliotekininkė

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 389
KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKA KVIEČIA Į DVIRAČIŲ ŽYGĮ, SKIRTĄ LIETUVIŲ KALBININKO VYTAUTO VITKAUSKO 85-OSIOMS GIMIMO METINĖMS
PAŽINTINĖ PARODA „GYDANTYS AUGALAI“  ŠIUPYLIŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų