Pasaulį pažinti keliaujant – nuostabi patirtis, tačiau daugybę įdomių dalykų galima atrasti net ir neišėjus iš jaukių namų. Nuo senų laikų knyga buvo pažinimo raktas į svečias šalis, kultūras ir neįtikėtinas istorijas. Knygose rasime turų po egzotiškas šalis, kvapą gniaužiančių nuotykių, romantinių ir gyvenimiškų patirčių kupinų istorijų. O kas slypi Jūsų asmeninėse bibliotekose? Kokias knygas – tiek naujausias, tiek seniai skaitytas – vertinate ir branginate Jūs? Kokia knyga paliko neišdildomą žymę Jūsų gyvenime?
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su viešosiomis bibliotekomis, balandžio mėnesį kvietė visos Lietuvos skaitytojus dalyvauti kūrybiškiausios knygų anotacijos konkurse ir pristatyti savo mėgstamiausias knygas.
Džiugu, kad dvi Ginkūnų bibliotekos skaitytojos Asta Stancelienė bei Romualda Katauskaitė dalyvavo konkurse ir pristatė įdomiausią savo namų bibliotekos knygą.
Konkurso organizatoriai nuoširdžiai padėkojo dalyvėms už dalyvavimą, originalų darbą, kūrybišką žvilgsnį į tekstą ir meilę knygoms. Paskatinimas – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos padėkos raštas.
Pristatome Ginkūnų bibliotekos skaitytojų parengtas anotacijas.
Astos Stancelienės knygos anotacija:
Knygos V. Kava „AŠ TAU SAKAU“ anotacija
Esu rimta moteris. „Čiupk, Asta, tik tai, kas geriausia“. Gali nespėti. Kalbu apie knygas. Jų tiek daug… Visi rašo. Gal tik kaimynas Virgis dar nesukurpė savo memuarų.
Rašau Pažįstamajam. Irgi rimtam. Šviesuoliui. Skaitytojui. Parodų lankytojui: „ Rekomenduok, ką nors toookio…“ Atsakymas žaibiškas: „Skaityk Kavą“.
Negirdėta. Pasitikrinu. Autorės gyvenimo kelias Lazdijai – Čikaga. Nesu buvusi nei ten, nei ten. Žanras fikcija. Pavadinimas neintriguojantis. Dvi draugės. Viena toli, už Atlanto, kita gimtinėje. Laiškai viena kitai..Knyga toms, kurioms virš penkiasdešimt. Vadinasi, adaptuota ir pritaikyta man. Pradedu…
Perskaičiau.
Nusprendžiau pasijusti geriau. Išbandžiau dantų šepetėlio terapiją. „Juda pirštai, su savimi diskutuoji“ ir nelieka mintims vietos „kas būtų, jeigu būtų“. Švaru ir galvoje, ir namie. 2/1. Padėjo.
Miegu geriau. Kodėl? Pasirodo, vyriškų kvepalų reklaminiai mėginukai leidžia pasijusti taip, tarsi šalia snaustų pats Marijonas Mikutavičius… Tereikia mėginėlį tik praplėšti ir pasidėti ant pagalvės. Šalia. Kaip paprasta.
O kiek kažin man metų? Širdy. Bandau pėdkelnių testą. Chm. Kažkoks nepatikimas. Reikės dar kartą pamėginti.
Žvelgiu kasryt veidrodin ir bandau save įtikinti, kad, Asta, tai, ką regi – „patirtis, mintys, vidiniai pokalbiai, emocijos, išsilavinimas ir ketinimai“, o ne kažkoks virš-svo-ris…
„Patiko?“ – teiraujasi Pažįstamasis. Patiko. Ir tiko „prie visko kaip lūpdažis.
P. S. Keliu draugės dekoruotą puodelį su kava už draugystę. Už gyvenimą, kurio nereikia vaidinti. Kelkite ir jūs, Vilma, Saule, Ada…Visos. Tos, kurioms pabodo būti rimtomis, kaip aš.
Romualdos Katauskaitės knygos anotacija:
S. Kingas – rašytojas, kuris net 32 kartus nominuotas Bram Stoker apdovanojimams. Trylika kartų laimėjęs… Jis parašė virš 200 knygų, daugelis jų tapo bestseleriais, pagal jas sukurti kino filmai. Dauguma iš jų mačiau…
Seniai domiuosi juo kaip asmenybe, žavi ir įtraukia rašytojo kūryba. Daug knygų esu perskaičiusi.
S. Kingas yra sakęs “Aš visko bijau”. Paranojos respublikoje turiu nuolatinį adresą“. Juk vaikystėje, net trijuose namuose, kur jis gyveno, buvo nusižudę žmonės ir vaidendavosi…
Sužavėjo knyga „Švytėjimas“. Bestseleris. Sukurtas filmas, kuriame vaidino kita žvaigždė Džekas Nikolsonas. Knygoje daug mistikos, netikėtų vingių, psichologinių elementų. Kūrinys vaizdingas, vaizduojama praeitis ir dabartis. Skaičiau ir tarsi gyvenau su knygos veikėjais: tėvu Džeku, žmona Vende, sūnumi Deniu. Pasineri į jų rūpesčius, džiaugsmus, semiesi patirties, kartu pergyveni…Skaitant jaučiau giliai savy slypintį išgąstį, siaubą ir laukiau netikėtumų.
S. Kingas – rašytojas, iš kurio nežinai ko tikėtis, realybė persipina su mistika, žavi jo požiūris į gyvenimą, psichologinės įžvalgos, vaizduotė… Saugau knygą. Gal dar norėsiu sugrįžti į blogiu persismelkusį „Panoramos viešbutį”…
Parengė Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Padėka Romualdai Katauskaitei Padėka Astai Stancelienei
Nėra komentarų