Paskelbta  Geg 01, 2020

AR SKAITYTOJAMS PRITRŪKO KNYGŲ? arba KNYGŲ BADAS NUTRAUKTAS!

Po pusantro mėnesio pertraukos, 2020 m. balandžio 29 d., atnaujintas knygų išdavimas Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose. Netyla skambučiai, nuolatos keliauja laiškai su knygų užsakymais, nes visi ištroškę skaitymo, ir tai verčia jaustis reikalingais. Nuoširdžiai džiaugiamės, jog skaitytojams neužteko vien tik elektroninių knygų, jiems norėjosi kuo greičiau sulaukti gyvo susitikimo su nauja knyga, išgirsti bibliotekininkės balsą ar pamatyti (žinoma, per saugų atstumą) šypseną, kuri visada nuteikia pozityviai.
Nors yra reguliuojamas lankytojų srautas, ribojamas buvimo patalpose laikas, nėra galimybės patiems pasirinkti knygų atviruose fonduose, visi puikiai supranta dabartinę situaciją ir dėl to priekaištų nereiškia. Daugelis skaitytojų jau puikiai naudojasi elektroninėmis bibliotekos paslaugomis, todėl iš anksto užsisako reikalingas knygas bibliotekos kataloge, siunčia sąrašus elektroniniu paštu, ar telefonu.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Joneta Filinskė kalbėdama apie atnaujintą knygų išdavimą džiaugėsi, jog skaitytojai žino bibliotekos telefono numerį ir pasiskambina užsisakyti knygų. Paskambinę dažniausiai sako: „Parinkite pagal save“. Gerai, kad mes gerai pažįstame savo skaitytojus, žinome, jų mėgstamus žanrus, tuomet ir parinkti knygas, kurios tikrai patiks, daug lengviau.
Ringuvėnų bibliotekos skaitytoja, paklausta ar karantino laikotarpiu netrūko knygų sakė: „Pagaliau sulaukiau. Jau senai buvau perskaičiusi knygas. Buvo sunkūs vakarai, kai nebuvo knygos, kuri padėdavo atsipalaiduoti, nuraminti susitelkusias dienos rūpesčių mintis“.
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė pasakojo, jog pirmąją knygų išdavimo dieną nuolatinė skaitytoja Irena Vrublevskaja teigė: ,,Be knygų ir vaistai neveikia. Dabar susitvarkys visi negalavimai. Kai pradedu skaityti gerą knygą, net vaistus užmirštu išgerti. atrodo, kad man jų ir nebereikia“. O viena iš nuolatinių skaitytojų juokavo: „Man ir duonos nereikia, kad tik gera knyga būtų. Aš kaimynams ir sakau, pareinu iš bibliotekos ir parsinešu duonos“.
Tos pačios bibliotekos skaitytojas Tadas Grigaitis nustebino ir pats save: ,,Anksčiau mama liepdavo skaityti, o dabar, kai negalėjau pasiimti knygų ir pačiam buvo labai gaila. Ir man labai keista, bet aš pasiilgau bibliotekos ir knygų“.
„Labai džiaugiamės, nes vaikai pasiilgo knygų, pasiilgo skaitymo. Knygų skaitymas paįvairina vaikų kasdienybę“, – dalijosi mintimis Voveriškių bibliotekos skaitytoja.
Pasak Verbūnų bibliotekos bibliotekininkės Antaninos Petrauskaitės, labai svarbu pasidžiaugti, jog skaitytojai geranoriški, supranta esamą situaciją, drausmingai laikosi visų rekomendacijų, ateina sutartu laiku. Malonu iš kiekvieno išgirsti patį gražiausią žodį – ačiū. Tą patį nuoširdų žodį noriu pasakyti visiems Verbūnų bibliotekos skaitytojams. AČIŪ, kad skaitote, AČIŪ, kad esate. Smagu žinoti, kad knyga yra VERTYBĖ.
Bubių bibliotekos bibliotekininkė Jūra Valuckienė pasidalijo linksmais pokalbiais su skaitytojais: Skambina Regina K. „Jau dirbate?“, sakau „Taip“, „Pagaliau, kaip laukiau, nebeturiu ką skaityti“, aš linksmai ištariu: „Kokių parinkti ir kiek norėsite?“, Regina „Tik apie meilę, brangioji“.
Antanas D. „Žinok, visas perskaičiau jau antrą kartą“, Zita S. „Įdėk, kuo daugiau…“. Anot bibliotekininkės, keistas jausmas buvo, kai negali su skaitytoju bendrauti gyvai, būsiu nuoširdi, buvo ir tokių, kurie sakė „Įleisk, niekas nematys“. Bet taisyklės visiems vienodos, o svarbiausia sąlyga – saugumas.
Kairių bibliotekos skaitytojai taip pat nekantraudami keliavo pasiimti naujų knygų. Aktyvi bibliotekos skaitytoja Rima pasakojo, kad labai trūko knygų, buvom pritrūkę „maisto“ – badavom.
Raudėnų bibliotekos skaitytoja Erika, apie knygų išdavimo atnaujinimą perskaitė Facebooke ir šia galimybe iš karto pasinaudojo. O po to paskambino bibliotekininkei Danutei Slavinskienei pasidžiaugti puikiai parinktomis knygomis tiek jai, tiek dukrytei.
„Sužinojusi, kad biblioteka jau atsiveria lankytojams, skridau su vėjeliu pasiimti knygų, nes sumažėjus darbų apimčiai, atsirado poreikis daugiau paskaityti“, – pozityviai nusiteikusi pasakojo Ginkūnų bibliotekos skaitytoja Jovita.
Šis netikėtas karantino laikotarpis atskleidė, kokios svarbios ir reikalingos yra bibliotekos, tikimės, kad jau visai netrukus galėsime su skaitytojais susitikti ir renginiuose.

Informuojame, jog visos skaitytojų grąžintos knygos iš karto keliauja į karantino patalpą ir tik po trijų parų bus sugrąžinamos į bibliotekos fondus.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausioji metodininkė

 

 

Kategorijos Naujienos Svarbu
Pasidalinti įrašu
  • 595
GEGUŽĖS MĖNESIO RENGINIAI (2020 M.)
Kūrybiškiausios knygų anotacijos konkursas „Pasaulis mano knygų lentynoje“!

Nėra komentarų