Paskelbta  Rgp 07, 2020

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „BALTŲ ŽENKLAI ANT DROBĖS“ KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE

Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka vykdydama projekto „Pamiršti baltų ženklai šiuolaikinėje atributikoje“ veiklas 2020 m. rugpjūčio 4–6 dienomis surengė kūrybines dirbtuves. Kūrybinės dirbtuvės „Baltų ženklai ant drobės“ praturtino iniciatyvos „Atverk vasarai duris“ veiklas bibliotekoje.
Kiekvieną dieną nuo ryto iki vakaro lankėsi vaikai su tėvais, paaugliai, kurie susipažino su baltų ženklais, jų reikšmėmis, vėliau juos patys kūrė ir bandė inovatyviomis priemonėmis perkelti ant bibliotekos dovanojamų kuprinėlių, pirkinių krepšelių, skarelių ar marškinėlių. Produktyvios dienos ir puikūs rezultatai džiugino visus apsilankiusiuosius.
Rugpjūčio 5 diena buvo labiau išskirtinė, kadangi kūrybines dirbtuves vedė dailininkas Marius Bražas.
Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkės darbui su jaunimu Ieva Šukytė ir Silva Gubinskaitė, vykdančios mobilųjį darbą su jaunimu, į biblioteką atvyko su grupe jaunuolių iš Gruzdžių, Kužių.
Pirmoji kūrybinių dirbtuvių dalis buvo teorinė, o po pietų vaišių, visi dalyviai vykdė praktines užduotis. Lektorius M. Bražas supažindino dalyvius su grafine planšete, jos galimybėmis ir valdymu. Kiekvienas dalyvis bibliotekoje galėjo pabandyti piešti virtualius piešinius.
„Smagu, kai su specialiu rašikliu pieši ant visiškai juodos lentos, o kompiuterio ekrane matai linijas, formuojamą piešinį“, – sakė užsiėmimuose dalyvavęs Deividas.
Edukacinių užsiėmimų metu dalyviai piešė, kirpo, domėjosi ploteriu, kuris iškarpo lipnią plėvelę pagal programoje pasirinktą paveikslą, taip pat stebėjosi preso, kuris spaudimo ir karščio jėga lipnią plėvelę perkelia ant tekstilės.
Edukaciniai užsiėmimai apie baltų ženklų kūrimą planuojami ir rugsėjo, spalio mėnesiais.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Nuotraukos Jurgos Sajenkienės

Projektą remia           Projekto partneris        Projektą vykdo

         

 

 

Kategorijos Naujienos PROJEKTAI Svarbu
Pasidalinti įrašu
  • 750
ŽADŽIŪNŲ BIBLIOTEKOJE – SKAITMENINIO RAŠTINGUMO MOKYMAI  
SVARBI INFORMACIJA ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS LANKYTOJAMS ! 

Nėra komentarų