Paskelbta  Bal 06, 2016

KURŠĖNUOSE – EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS IR MOKOMASIS SEMINARAS „SMĖLIO TERAPIJA“ IR „ŠVIEČIANTYS MOLBERTAI“

Balandžio 5 d. Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, įgyvendindama projektą  „Biblioteka – kūrybiškumui ir edukacijai“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių rajono savivaldybė, Kultūros centre Kuršėnuose,  suorganizavo edukacinį užsiėmimą  bei mokomąjį seminarą „Smėlio terapija“ ir „Šviečiantys molbertai“. Tai unikali terapijos bei kūrybinio ugdymo priemonė vaikams ir suaugusiems.
Seminarą apie smėlio (arba įvairių kruopų) ir šviesos spalvomis valdomų staliukų bei  šviečiančių  molbertų pritaikymą vaikų saviraiškai, vaizduotės lavinimui, o kartu kaip ir terapinę priemonę tarpusavio santykių harmonijai pristatė lektorė – dailės mokytoja metodininkė Elena Kasperavičienė. Renginyje dalyvavo Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos penktos klasės mokiniai su auklėtoja Laima Tamašauskiene, savo kvalifikaciją kėlė ir rajono bibliotekininkai.
„Smėlio terapija“ – piešimas smėliu ar manų kruopomis  ant šviečiančių staliukų. Jie nedideli, tik 47 cm diametro, lengvi, su krašteliu smėliui ar kitiems biriems produktams sulaikyti, skirti ir laisvalaikio žaidimui, ir dailės kūrybiškumui ugdyti, ir relaksacinei terapijai. Staliukas gali skleisti net 16 skirtingų spalvų šviesą bei turi keturias automatines spalvų kaitos programas. Seminare dalyvavę vaikai, pasitelkdami savo fantaziją, patys piešė ant staliukų teptukais, lazdelėmis, mentelėmis, kurdami raštus ant smėlio specialiomis šukomis, pūsdami orą per šiaudelį, darydami įspaudus savo delnais, dekoruodami blizgučiais ar kubeliais.
Edukacinė priemonė „Smėlio ir šviesos spalvų staliukas“ bus naudojama vaikų kūrybai, jų saviraiškai plėtoti ir netgi specialiųjų poreikių vaikų ugdymui. Piešimas smėlyje lavina sensorinius vaiko pojūčius, turtina saviraišką, skatina vaiko mąstymą, tobulina bendravimo įgūdžius, plėtoja kūrybingumą, lavina vaizduotę, padeda atsipalaiduoti. Todėl tokia edukacinė priemonė – galimybė  kiekvienam vaikui ugdytis ir tobulėti.
Užsiėmimo metu buvo pristatyti „Šviečiantys molbertai“. Tai unikalus, išskirtinis, netradiciškai šviečiantis stiklas, skirtas kūrybiškumo ugdymui. Renginio dalyviai galėjo išbandyti piešti ant molbertų akvarele, guašu ar nuplaunamais markeriais, o spalvų valdymo blokelio pagalba — suteikti galimybę pasirinkti vieną iš 16-os pagrindo apšvietimo spalvų ir taip sukurti patį nuostabiausią ir vis kitaip atrodantį šedevrą. O kad būtų dar įdomiau – galima pasikviesti mamą, tėtį, brolį, sesę ar draugą ir kurti kartu, nes ant šio stiklo galima piešti iš abiejų pusių. Šis užsiėmimas įdomus tuo, kad popieriuje nupiešto piešinio nebeištrinsi, o štai šviečiantį molbertą galima naudoti daugybę kartų. Lektorė pasakojo ką šios dvi terapijos gali duoti žmogui. Buvo kalbama apie šių terapijų naudą vaikams, turintiems įvairių sutrikimų bei jų galimybę išreikšti save, atsipalaiduoti. Mažieji bibliotekos lankytojai pirmieji išbandė šias technologijas.
Renginio pabaigoje Šiaulių valstybinės kolegijos trečio kurso Informacijos paslaugų studentės Ligita Lapinskaitė ir Greta Matjušaitytė pristatė edukacinę prezentaciją apie bibliografinę žymelę. Merginos, pasitelkdamos skaitmenines technologijas, parodė knygos skirtukų, dar kitaip vadinamų bibliografine žymele, įvairovę, papasakojo apie jų istoriją, šio edukacinio užsiėmimo galimą tolimesnį vystymą. Buvo diskutuojama ir apie tai, ar knygos skirtukai išliks ateityje, o gal ateityje dominuos tik elektroninės knygos, todėl skirtukų jau nebereikės.

Parengė:  Ligita Lapinskaitė, Greta Matjušaitytė,
Šiaulių valstybinės kolegijos Informacijos paslaugų 3 kurso studentės

Nuotraukos: Jonetos Filinskės, Almanto Šlivinsko

lktk savivaldybe

 

 

 

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 3,158
FILMŲ NAKTIS GILAIČIUOSE
SVEIKI ATVYKĘ Į H. K. ANDERSENO PASAKŲ KARALYSTĘ

Nėra komentarų