Paskelbta  Lap 14, 2017

KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOS DOVANA LIETUVOS ŠIMTMEČIUI

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, daugėja ir šiai ypatingai progai skirtų renginių. Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka kartu su Vaikų literatūros skyriumi jau iš anksto stengiasi suteikti kuo daugiau iškilmingumo paminint šią Lietuvai svarbią šventę. Lietuva visai netrukus, 2018 metų vasario 16-ąją dieną, švęs moderniosios Lietuvos gimimą.
2017 metų lapkričio 9 dieną biblioteka prisijungė prie iniciatyvos „Šimtmečio dovanos“ suorganizuodama edukacinę popietę „Kelionė po Lietuvos istoriją“. Apie praeities svarbą dabarčiai ir dabarties klausimus praeičiai susirinko pakalbėti ir prisiminti trys kartos: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kuršėnų skyriaus tremtinė, politinė kalinė, partizanų rėmėja, ilgametė filialo tarybos ir valdybos narė Eugenija Dragūnienė, tikybos mokytojas Remigijus Čepas, istorijos mokytojas Arvydas Ščipokas, Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokytoja Rima Kudrevičienė ir mokyklos bibliotekininkė Birutė Milvydienė su ketvirtų klasių moksleiviais.
Jaunieji renginio dalyviai šurmuliuodami suskaičiavo, kad iki Lietuvos gimtadienio liko 99 dienos. Renginį pradėjusi Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė daugiau prisiminti apie Lietuvos praeitį pakvietė istorijos mokytoją Arvydą Ščipoką. Susirinkusieji aktyviai dalyvavo ir diskutavo taip parodydami, kad, nors ir būdami dar tik jaunieji Lietuvos kūrėjai, apie savo gimtąją šalį žino nemažai. Edukacinėje popietėje netrūko veiklų mažiems ir dideliems, kviečiančių prisiminti valstybės įžymias vietas, datas, žymius žmones, Lietuvos tarmes, o labiausiai visus sužavėjo vieningai sugiedota Tautiška giesmė.
Renginį vainikavo bibliotekos garbi viešnia Eugenija Dragūnienė. Pasipuošusi lietuvių tautiniu kostiumu linkėjo Lietuvai ne tik švęsti, bet likti visiems vieningais, gyventi bendrystėje ir taikoje, nepamiršti savo šaknų kuriant Lietuvos ateitį ir išdidžiai žengti į antrąjį Lietuvos šimtmetį.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja
Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausiosios bibliotekininkės Vidos Ragauskienės

kursenai logo

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,425
VISUOTINIS BIBLIOTEKOS DARBUOTOJŲ PASITARIMAS
KVIEČIAME Į ROBERTO ŠARKNICKO KNYGOS “ŠARKOS SIELOS ŠAUKSMAS” PRISTATYMĄ

Nėra komentarų