Paskelbta  Spa 30, 2017

KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOS AKTYVISTAI MOKĖSI MOLIŪGŲ DEKORAVIMO MENO

Ruduo – derliaus nuėmimo, gamtos pokyčių metas. Šiuo metų laiku visų akį džiugina ne tik besikeičianti, įvairiaspalvė gamta, bet ir pagrindinis daržo karalius – moliūgas. Ši rudeninė daržovė tapo labai populiari meninei saviraiškai, šeimos susibūrimams, namų puošybai, jos dėka organizuojamos masinės moliūgų-žibintų šventės. Moliūgų dekoravimo meno paslaptys neaplenkė ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos.
2017 m. spalio 26 d. bibliotekos darbuotojos sukvietė visus norinčius išbandyti nelengvą moliūgų skaptavimo meną, o su šiuo vis populiarėjančiu užsiėmimu atvyko susipažinti ir mažieji edukacijos dalyviai. Žinoma daug kalbų neprireikė. Susirinkusieji pasiruošė darbinę aplinką, pasirūpino reikiamais įrankiais, priemonėmis ir kibo į darbą.
Kūrybinis procesas klostėsi sklandžiai, moliūgai buvo tvirti, ryškiaspalviai, dailių formų todėl nekilo sunkumų išraižant vienokius ar kitokius veidukus. Raštų įvairovė puikavosi ant didelių ir mažų moliūgų. Daugiausiai jaukumo suteikė ir įspūdį sukėlė įžiebti rudens gražuoliai, būtent tada atsivėrė visas moliūgų grožis, kuris ypač patiko mažiesiems.
Įsiamžinę su meniškai išskaptuotais moliūgais, edukacijos dalyviai, išskubėjo dekoruoti namų.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

 

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,511
LAPKRIČIO MĖNESIO ĮŽYMIOS DATOS (2017 M.)
KVIEČIAME Į NAUJOS FOTOMENO ERDVĖS IR PARODOS “PORTRETO PAIEŠKOS” ATIDARYMĄ KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų