Paskelbta  Lap 20, 2018

KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE VYKO LITERATŪRINĖ-EDUKACINĖ POPIETĖ „PASINERKIME Į TEKSTĄ IR KURKIME SAPNŲ GAUDYKLES“

2018 m. niūrią lapkričio 13 d. popietę į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką rinkosi knygų ir rankdarbių mylėtojos. Čia vyko literatūrinė-edukacinė popietė „Pasinerkime į tekstą ir kurkime sapnų gaudykles“, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei.
Šiaurės šalių literatūros savaitė – ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Šios savaitės metu vyksta visuotiniai garsiniai skaitymai, kai įvairiose Šiaurės šalyse tuo pačiu metu skaitomas tas pats tekstas. Šių metų tema – „Šiaurės herojai“.
Prie šios ambicingos idėjos prisijungė ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka surengdama ne tik skaitymus suaugusiems, bet ir edukacinį užsiėmimą. Sukūrus jaukią aplinką prasidėjo ištraukos iš romano „Islandijos karaliai“ skaitymas. Vyravo susikaupimas, dėmesys skaitomam tekstui, netrūko ir diskusijų apie įvairias Šiaurės šalis, jų kultūrą, papročius. Vėliau sutemų popietę papildė sapnų gaudyklių kūrimo procesas.
Sapnų gaudyklė tai magiškas Šiaurės Amerikos indėnų talismanas, galintis apsaugoti žmogų nuo košmarų, nemigos ir pritraukti gerus sapnus. Sapnų gaudyklės legenda byloja, kad šį talismaną geriau pasidaryti savomis rankomis. Tad vyresnioji bibliotekininkė Asta Urbelienė nutarė visus norinčius supažindinti su sapnų gaudyklių kūrimo technologija, pateikti gaudyklių pavyzdžių, papasakoti jų atsiradimo istoriją ir padėti pasigaminti paslaptingąjį aksesuarą.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,025
ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠAJAI BIBLIOTEKAI ĮTEIKTA PADĖKA UŽ DALYVAVIMĄ AKCIJOJE „SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2018
„DIDŽIOJO KNYGŲ PRISTATYMO KONKURSO“ FINALAS ŠIAULIŲ APSKRITIES POVILO VIŠINSKIO VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų