Paskelbta  Geg 13, 2019

KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE „ŠEIMOS VAKARAS SU LEGO“

2019 m. gegužės 10 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje į kūrybines dirbtuves „Šeimos vakaras su Lego“ susirinko būrys tėvelių su vaikais. Užsiėmimo metu šeimos turėjo galimybę konstruoti ir programuoti su „LEGO WeDo 2.0, LEGO Mindstorms Education EV3 ir  mokomaisiais rinkiniais „Fishertechnik“.
Šis vakaras buvo organizuojamas, pagal Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuotą projektą ,,Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, į kurį įsitraukė Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Dovilė Navickaitė kartu su bibliotekos savanoriu Luku Ašinsku surinkusiems per interaktyvų stalą–lentą parodė vaizdinę medžiagą, supažindino su konstravimo instruktažu. Taip pat buvo parodyti jau anksčiau surinkti modeliai, jų veikimo principai. Dalyviai mielai išbandė jau sukonstruotą robotuką, kurį buvo galima valdyti planšetiniame kompiuteryje įdiegta programa WeDo 2.0.
Lego WeDo 2.0 tai rinkinys skirtas smalsiems ir kūrybingiems vaikams, išmaniems ir inovatyviems tėveliams ir mamytėms. Su LEGO WeDo 2.0 rinkiniu galima išmokti ir geriau suprasti robotikos, tiksliųjų, gamtos ir inžinerijos mokslų medžiagą. Moderni LEGO Education metodika skatina bei tobulina XXI amžiuje aktualiausias kompetencijas: problemų projektavimo trimatėje erdvėje, galimų sprendimo būdų tyrinėjimo, algoritminio mąstymo lavinimo, kūrybiškumo ir viešojo kalbėjimo, prezentacijų įgūdžių, ugdo pasitikėjimą mąstyti nestandartiškai.
Pirmasis surinktas konstruktorius galėjo pūsti balioną, jau surinktam robotukui buvo sukonstruotas draugas, kuris programėlės WeDo 2.0. pagalba galėjo sukinėtis ir atlikti įvairias funkcijas. Žaviausiu konstruktoriumi buvo išrinktas, konstruktorius, kuris suspindėjo ryškiausiomis spalvomis.
Užsiėmimas užtruko ne vieną valandą ir rezultatai džiugino, buvo sukonstruoti įvairūs konstruktoriai ir robotukai, o kūrybinis procesas tėvams bei vaikams suteikė daug gerų emocijų.
Visi susirinkę aktyviai domėjosi dėl būsimų Lego užsiėmimų, kurių jau dabar labai laukia.

Dovilė Navickaitė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 741
EUROPOS DIENOS ŠVENTĖ KURŠĖNUOSE
ROMUČIŲ BIBLIOTEKOJE  VAIKAI SVEIKINO MAMAS

Nėra komentarų