Paskelbta  Kov 09, 2020

KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE KILNOJAMA KARPYTOJŲ PLENERO „VAIŽGANTO GYVENIMO KELIU“ DALYVIŲ DARBŲ PARODA

Nuo 2020 m. kovo 9 d. kuršėniškiai kviečiami aplankyti 2019 metų respublikinio plenero „Vaižganto gyvenimo keliu“ dalyvių karpinių parodą, kuri eksponuojama Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos fotomeno erdvėje.
Plenero tema – „Vaižganto gyvenimo keliu“. 2019-ieji buvo paskelbti rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto metais. Plenere dalyvavo 18 karpytojų. Viena iš karpytojų būrio – Kuršėnuose gyvenanti, bazilioniškė, karpinių meistrė, tautodailininkė, dailės mokytoja metodininkė Alma Stugienė. Anot Almos Stugienės, atvykus į plenerą ir išgirdus, kokia bus tema, šiek tiek suglumo, neįsivaizdavo, ką šia tema reikės karpyti. Dalyviams užduotis tapo lengvesnė po ekskursijos į Svėdasų krašto muziejų, atidžiau įsigilinus į Vaižganto kūrybą, pasidomėjus šio iškilaus rašytojo gyvenimu. Jo tėviškė yra visai netoli Adomynės, Maleišių kaime (Anykščių raj.). Susirinkusios karpytojos aptarinėjo savo įspūdžius, ginčijosi, diskutavo, o vėliau savo jausmus ir mintis sudėjo į karpinius.
Apžiūrint 25 darbus, galima pastebėti, kad kiekvieno kūrėjo darbas labai skirtingas, unikalus, savitas. Kiekviename karpinyje įžvelgiama Vaižganto kūryba, jo gyvenimo stilius, pomėgiai.
Paroda bus eksponuojama iki balandžio 30 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Nuotraukos Jonetos Filinskės

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 635
EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „RAGANAIČIŲ ŠOKIS“ KURTUVĖNUOSE
EDUKACINĖ POPIETĖ „ŠVENTĖS SIMBOLIS – VĖJO MALŪNĖLIS“ DRĄSUČIUOSE

Nėra komentarų