Paskelbta  Vas 22, 2016

KURŠĖNŲ MIESTO GARBĖS PILIEČIAI APLANKĖ SAVO GIMTINĖS BIBLIOTEKĄ

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos skaitytojus ir darbuotojas aplankė garbūs svečiai: rašytojai kuršėniškiai, Kuršėnų miesto garbės piliečiai – Stasys Lipskis ir Vytautas Kirkutis.
Palinkėję visiems gerų ir sėkmingų darbų, įteikė didelį glėbį naujų knygų. Knygos išleistos Stasio Lipskio vadovaujamoje leidykloje „Žuvėdra“.
Šios malonios staigmenos – tai tik pradžia. Netikėtą dovaną ir linkėjimus atvežę rašytojai nustebino daugelį – Vytauto Vitkausko broliui Algiui ir giminaičiams padovanojo Vytauto Kirkučio knygų „Gimtųjų žodžių apžavėtas”.
Leidykla „Žuvėdra” išleido žinomos lietuvių dailininkės keramikės, Kuršėnų miesto garbės pilietės Genovaitės Jacėnaitės atsiminimų knygą „Kas lieka širdyje…” Knygoje puikuojasi autorės ranka rašytas emocingas įrašas Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekai.
Vakar dovanotą leidinį jau spėjome paskaitinėti – žavūs pasakojimai apie pirmuosius gyvenimo metus nukelia į senuosius Kuršėnus. Čia persipina miesto istorija, žmonių emocijos, papročiai, tradicijos. Knygoje minima ir biblioteka, iš kurios Genovaitės Jacėnaitės mama parnešdavo knygų.
Autorė knygoje pasakoja savo kūrybos kelią, apie studijas bei darbą Lietuvos dailės institute.
Genovaitės Jacėnaitės atsiminimų knygą „Kas lieka širdyje…” garbieji kuršėniškiai padovanojo Šiaulių rajono savivaldybės merui Antanui Bezarui, rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriui.
Gerbiamos, mylimos ir linksmos autorės dovanota keramikinė kompozicija „Skaitanti mergaitė” puošia bibliotekos Vytauto Vitkausko memorialinės ekspozicijos lentyną. Abu kraštiečiai bičiuliaudavosi, abu mylėjo savo vaikystės ir jaunystės miestą.
Nuoširdžiai dėkojame trims Kuršėnų miesto garbės piliečiams ir bibliotekos bičiuliams, mylintiems savo gimtinės žmones, tradicijas, puoselėjantiems kultūrą ne tik žodžiais, bet ir darbais.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Jonetos Filinskės

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,849
DAILIŲJŲ AMATŲ UŽSIĖMIMAS RAUDĖNŲ BIBLIOTEKOJE
MEŠKUIČIŲ BIBLIOTEKOJE – RIEŠINIŲ IR MEDŽIO DROŽINIŲ PARODOS

Nėra komentarų