Paskelbta  Kov 31, 2020

KOLEKCIJOS ŠIAULIŲ RAJONE: INGRIDOS KIEKŠIENĖS FLORISTINĖS KOMPOZICIJOS

Atradusi save kūryboje. Ingrida Kiekšienė užsiėmimo Gilaičių bibliotekoje metu.

Patys geriausi bibliotekos lankytojai tie, kurie, nuolat randa poreikį praverti bibliotekos duris. Kai kurie iš jų, neapsiriboja  knygų skaitymu – turi daug kitų pomėgių bei  talentų.

Kužių seniūnijoje, Beržynės kaime gyvenanti Ingrida Kiekšienė iš pažiūros tik mažutė, smulkutė moteris. Bet tai tik iš pažiūros. Iš tiesų, tai nuolat besišypsanti, nerenkanti žodžių kišenėje šmaikštuolė, į visus žvelgianti atvirai ir geraširdiškai. Jos darbų spektras labai įvairus: Sodo bendrijos „Ringuvos sodai“ pirmininkė, viena iš veikliausių Kužių Caritas savanorių, socialinės darbuotojos padėjėja. Pažįstantys Ingridą, vertina jos žodžio vertę: jei kartą pasakys – viską įvykdys. Be geriausių būdo ypatybių, kurias turi Ingrida, ji dar kūrybinga ir talentinga, kupina įvairių idėjų, pasiūlymų, paprašius konsultacijos, ar pagalbos – niekada neatsisakys.

Jos dekoruotos puokštės džiugina Kužių, Gilaičių bibliotekų lankytojus, Kužių miestelio kultūrinių renginių švenčių dalyvius. Ingridos ir jos dukrų darbai puošė ne vieną parodą. Jaunesnioji Ingridos dukra Kamilė studijuoja Vorčesterio universitete (Pietų Anglija) ir netrukus įgis knygų iliustratorės magistro diplomą. Vyresnioji, dirbanti Šiauliuose, mėgsta tapyti pastele.

Ingrida Kiekšienė (dešinėje) ir vyresn. bibliotekininkė Rita Bielskienė užsiėmimo Gilaičių bibliotekoje metu.

Pati Ingrida pasakoja, kad  meilę kūrybai galėjo  paveldėti iš savo prosenelės, kuri buvo puiki siuvėja, močiutė – lipdydavo iš molio, visos tetos, dėdės turėjo įgimtą meno gyslelę. Ingrida dar besimokydama, Gruzdžių žemės ūkio technikume, apipavidalindavo teminius stendus, dekoruodavo prieš didžiąsias metų šventes šios mokymo įstaigos langus, o įmonėse kuriose teko dirbti, net karikatūras piešdavo.

Šiuo sudėtingu žmonijai periodu, kai visas pasaulis kovoja su koronavirusu „COVID-19“, Ingrida siūlo nepasinerti į liūdesį, atrasti dar neskaitytą knygą, pasigaminti mielą rankų darbo smulkmeną, kurią vėliau galėtų padovanoti artimam žmogui, draugui, bičiuliui. Visiems, be išimties, siūlo susipažinti su leidiniu „Sielos sodai“. Ši knyga – terapija sielai, padedanti įveikti sunkumus, puikus vadovas siekiant dvasios ir kūno harmonijos.

Parodos „FLORISTINĖS KOMPOZICIJOS“ idėja Ingridai gimė netikėtai: seną moterišką avalynę, rankines nesinori išmesti, o jei šiems daiktams suteikti antrą gyvenimą? Taip atsirado naujas meno gaminys. Tiesa, šių batelių ar delninukių neprisitaikysi, eidamas į svečius, bet puošybos, ar interjero detalė – nepakartojama. Paklausta, ar jai patinka tai ką ji kuria, gamina, Ingrida atsako santūriai  – „Pačiam kūrėjui ne visada jo darbai patinka, geriausiai, kai įvertina kiti“. Dėl susiklosčiusių aplinkybių, Ingridos Kiekšienės floristinėmis kompozicijomis Kužių bibliotekos lankytojai, galėjo pasidžiaugti vos keletą savaičių. Šiandien bibliotekos svetainėje siūlome aplankyti virtualią „FLORISTINĖS KOMPOZICIJOS“ parodą.

Rita Bielskienė,
Kužių ir Gilaičių bibliotekų vyresnioji bibliotekininkė

Parodą parengė
Rita Bielskienė,
Kužių ir Gilaičių bibliotekų vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Virtualios Parodos
Pasidalinti įrašu
  • 723
„GARSINIAI SKAITYMAI SU BITUTĖMIS“
„KNYGŲ PERSONAŽAI ATGYJA VIKTORINOSE“

Nėra komentarų