Paskelbta  Geg 05, 2020

KNYGŲ SKIRTUKŲ PARODA „SKIRTUKAS – JOS DIDENYBEI KNYGAI“ VERBŪNŲ BIBLIOTEKOJE

VII amžiaus airių legenda pasakoja apie vienuolį Colomaną ir Elo, išmokiusį musę nutūpti ant eilutės, kurią skaitė, ir tupėti skaitomoje vietoje, kol vienuolis grįždavo prie knygos po pertraukos. Tiesa, tokios ,,gyvos žymeklės“ gyvenimas nebuvo ilgas: kol vienuolis kartą neužvertė folianto su pačia ,,žymele“ viduje… O jei rimtai pažiūrėjus į skirtuko atsiradimo istoriją, tai ji siekia Senovės Egipto laikus. Jau tuo metu raštininkai naudojo kažką panašaus  į skirtuko prototipą: priklijuodavo papiruso gabalėlį ir pažymėdavo reikalingą  vietą ant 40-ies ir daugiau metrų ilgio ritinių.

Pirmieji knygų skirtukai pasirodė Anglijoje apie 1850 metus. Šiuo metu jie gaminami iš pačių į vairiausių medžiagų, netikėčiausių formų ir net tampa kolekcionavimo  objektu.

Verbūnų bibliotekoje eksponuojami  vartotojų pagaminti ir bibliotekai padovanoti knygų skirtukai. Kiekvienas knygos žymeklis skiriasi savita forma, minties išraiška, originalumu. Jie tarsi maži meno kūriniai. Žmogui, kuris vertina knygą, skirtukas gali būti puiki dovana.
Ši paroda – tai žvilgsnis į knygą, skatinantis ją atsiversti, skaityti ir dalintis skaitymo džiaugsmu.

Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė

Kategorijos Virtualios Parodos
Pasidalinti įrašu
  • 973
PROJEKTO „PAMIRŠTI BALTŲ ŽENKLAI  ŠIUOLAIKINĖJE ATRIBUTIKOJE“ VEIKLOS VYKSTA VIRTUALIOJE ERDVĖJE
INGOS KAZLAUSKIENĖS KŪRINIŲ IŠ VILNOS PARODA „VELTINUKAS TAVO DELNE“

Nėra komentarų