Paskelbta  Rgp 22, 2016

Knygų personažai rinkosi Gruzdžiuose

Rugpjūčio 20 dieną Gruzdžiuose buvo minimas 380-ies metų miestelio jubiliejus. Prie šventės prisijungė ir Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuoto projekto „Personažų šėlsmas bibliotekose“ baigiamasis renginys. Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių rajono savivaldybė. Šiaulių valstybinės kolegijos IP14 studentės Simonos Stelmakovaitės sukurtas žaismingas plakatas skatino dalyvauti projekte „Personažų šėlsmas bibliotekose“. Projekte dalyvaujančiuose bibliotekos struktūriniuose-teritoriniuose padaliniuose vaikai išrinko mėgiamiausią personažą, jį pasigamino ir kartu su personažais dalyvavo teatralizuotoje šventėje „Personažų šėlsmas bibliotekose“ Gruzdžiuose. Pagrindinis projekto tikslas – kad nebūtų aplenktas nė vienas filialas ir kiekvienos net pačios atokiausios kaimo bibliotekos skaitytojai dalyvautų  akcijoje. Šventėje dalyvavo Kairių, Bubių, Kuršėnų, Varputėnų, Gruzdžių, Žadžiūnų, Naisių, Gilaičių, Paežerių, Šiupylių, Voveriškių filialų atstovai. Pelės, fėjos, meškinai, Raudonkepuraitės, Pepė Ilgakojinė, Kakė Makė, kempiniukas, boružėlės ir kiti knygų personažai atvyko į Gruzdžius.

Pirmoje renginio dalyje Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldona Šiaulienė pristatė pranešimą „Knygvežiukas – netikėtų atradimų erdvė“. Pasak skyriaus vedėjos, pagrindinė knygvežiuko misija parodyti vaikams knygas, suintriguoti, įtraukti į improvaziciją, o sudominus – skatinti skaityti. Knygvežiukas jau lankėsi įvairiausiose įstaigose: mokyklose, darželiuose, ligoninėse, senelių namuose, visur, kur tik galima rasti skaitytojų. Sunkiausia, anot A. Šiaulienės, parašyti scenarijų, nes kiekvieną kartą norisi sugalvoti, ką nors naujo, nesikartoti ir nustebinti.  Baigdama pranešimą skyriaus vedėja atkreipė visų dėmesį į tai, kad svarbu, jog bibliotekos išeitų už savo pastatų ribų, dalyvautų bendruomenės susibūrimuose. Projektas „Personažų šėlsmas bibliotekose“ vienas iš tokių pavyzdžių.

Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje taip pat buvo surengtas seminaras „Tu gali prakalbinti lėlę“, kurio metu Rokiškio rajono Bajorų kultūros namų lėlių teatras „ČIZ“ lėlininkės pristatė lėlių gaminimo edukaciją. Edukacijos dalyviai galėjo bent šiek tiek prisiliesti prie lėlių gamybos meno ir pasigaminti vieną iš personažų. Edukatorės šmaikščiai pasisveikinusios visus dalyvius įtraukė į pokalbį, todėl nei vienas atvykęs į biblioteką negalėjo nuobodžiauti. Užsiėmimo metu lėlių teatro aktorės parodė ir savo lėlių kolekciją su kuriomis dalyvauja spektakliuose visoje Lietuvoje.

Kol vieni dalyvavo edukacijoje kiti personažai jau ruošėsi dalyvauti eisenoje: rengėsi, grimavosi. Daugiau nei dvidešimt personažų nugrimavo bibliotekos pagalbininkės – Agnė Žvirblienė ir Odeta Venclovė. Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė džiaugėsi, kad pavyko pritraukti tiek daug jaunimo, norinčio dalyvauti šventėje. Iš bibliotekos skanduotėmis pasiruošę projekto dalyviai nuėjo į miestelio šventę, kur vyko kiekvieno personažo trumpas prisistatymas. Teatralizuotą – muzikalų piktųjų ir gerųjų fėjų pasirodymą  parengė Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė.

Renginio metu pasirodė ir knygvežiuko komanda: vilkas, raudonkepuraitė, ragana ir fėja, kurie vaikams iš lagaminų ištraukė paskaityti įdomių knygų, o paskui pakvietė kartu stebėti nuotaikingą Rokiškio rajono Bajorų kultūros namų lėlių teatro „ČIZ“ spektaklį „Kvaila žąsis“ (vad. Nijolė Čirūnienė). Spektakliui neliko abejingi ne tik vaikai, bet ir suaugę.

Programa buvo nukreipta į vaikų  auditoriją, todėl netrūko gerų emocijų, spalvų ir linksmo juoko. Anot projekto vadovės, prasmingiausia buvo tai, kad vaikų išrinkti personažai pristatinėjo knygas vaikams ir skatino jas atsiversti – skaityti. Labai tikimės, kad atsiras projekto tęstinumas – naujų gyvenimo istorijų išrinktiems personažams kūrimas.

Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti. Bibliotekų darbuotojai buvo labai dėkingi projekto vadovei, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausiajai  metodininkei Audronei Kiršinaitei už nuostabios idėjos įgyvendinimą, o taip pat projekto idėjos kūrėjai, šventės organizatorei, Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos bibliotekininkei Jurgita Jasiškytė.

Projekto metu buvo įvykdyta ir daugiau veiklų. Gegužės 12 dieną bibliotekų darbuotojai ir jiems talkinantys savanoriai, norintys išmokti pasigaminti lėles, dalyvavo edukacinėje išvykoje į „Lėlių namus“ Žagarėje. Gegužės 20-22 dienomis Kuršėnuose išrinkti personažai dalyvavo šventėje „Kuršėnai – puodžių sostinė“. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos iniciatyva pirmą kartą šventės metu veikė Knygų mugė, kurioje dalyvavo Lietuvos mažųjų ir vidutinių leidėjų asociacijos leidyklos: „Andrena“, „Bonus Animus“, „Gelmės“, „Gimtasis žodis“,   „Žara“.  Spalvingi, linksmai nuteikiantys ir žaismingi knygų personažai kvietė apsilankyti Knygų mugėje ir įsigyti naujausių leidinių. Knygų personažai, sukurti rajono bibliotekininkų,  pagyvino šventinę eiseną į Daugėlių pušyną.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė

lktksavivaldybe

 

 

 

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 2,008
POPIETĖ „KURIAME PASAKĄ“, SKIRTA AKCIJAI „VASARA SU KNYGA“, NAISIŲ BIBLIOTEKOJE
KNYGĄ SKAITO TĖTIS IR MAMA, SKAITOME VISI DRAUGE!

Nėra komentarų