Paskelbta  Kov 05, 2020

KNYGŲ LEIDĖJAI PAGERBTI KURŠĖNUOSE

Šiaulių rajono knygos bičiuliai jau šeštąjį kartą rinkosi į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrą susitikti su naujai išleistomis knygomis. Buvo pristatomi Šiaulių rajono savivaldybės 2019 metais finansuoti leidiniai.
Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro direktorė Jovita Lubienė pažymėjo, jog dabartinis laikmetis ypatingas. „Gyvename Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio dienomis, o taip pat Lietuvių kalbos dienose, kurios vyksta visą mėnesį – nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios“, akcentavo Jovita Lubienė ir pridūrė, jog smagu dar ir tai, kad susirinkta Tarptautinės rašytojų dienos proga.
Susirinkusius Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro ir savo vardu pasveikino mero pavaduotojas Česlovas Greičius. Jis kalbėjo, jog Savivaldybė skiria ir skirs lėšų naujiems leidiniams, kurie yra svarbūs Šiaulių kraštui.
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė perdavė Seimo narės sveikinimus ir linkėjimus leidinių autoriams ir pridūrė, jog Rima Baškienė buvo iniciatorė knygų leidėjams paremti iš Savivaldybės lėšų.
Vakaro metu buvo pristatyti šie leidiniai: periodinis istorijos ir kultūros žurnalas „Padubysio kronikos“, Leontinos ir Petro Valskių leidinys „Kazimiera Kymantaitė – tai mes, mūsų tautos likimas“, Vytauto Kirkučio – „Rūko ženklinimas“, Jono Kiriliausko –„1919-ieji Kuršėnų krašte (arba kieno šiandien bus valdžia)“, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos leidinys – Antano Budzinsko rinktinė  „Vienatvė – draugė mano“, Jono Nekrašiaus „Šiaulietiška spauda XVI–XXI a. Leidybos platinimo ir saugojimo įstaigos“, Šiaulių rajono literatų asociacijos knyga „Mes – vieversiai virš gimtos žemės“ bei Algimanto Jono Bartašiaus natų rinkinys „Saulėtekis“.
Vakaro metu koncertavo liaudiškos muzikos kapela „Salduva“, vaikų teatro studijos „Ikaras“ mažieji aktoriukai ir suaugusiųjų teatras „Mozaika“.
Renginį apibendrino į svečius atvykusi Lietuvos Nacionalinio Kultūros centro atstovė Irena Maciulevičienė. Ji buvo sužavėta, kad Šiaulių rajono savivaldybė skiria tokį didelį dėmesį knygų leidybai, o tai yra sektinas geras pavyzdys kitoms savivaldybėms.
Vakaro pabaigoje buvo pagerbti visi leidinių autoriai.

Zigmas Ripinskis

Nuotraukos  Zigmo Ripinskio, Vidos Ragauskienės

Informacija iš tinklalapio>>https://www.siauliuraj.lt/naujienos-gn/455/knygu-leidejai-pagerbti-kursenuose:936

 

Kategorijos Leidyba Naujienos Svarbu
Pasidalinti įrašu
  • 747
KOVO 16 D. 17 VAL. J. NEKRAŠIAUS KNYGOS „ŠIAULIETIŠKA SPAUDA XVI–XXI A.“ SUTIKTUVĖS ŠIAULIŲ APSKRITIES POVILO VIŠINSKIO BIBLIOTEKOJE
13. „SPALVŲ IR SMĖLIO MAGIJA KŪRYBOJE“

Nėra komentarų