Paskelbta  Bal 05, 2019

KAIRIŲ BIBLIOTEKOJE POPIETĖ „KARTU SKAITYTI SMAGIAU“ IR PARODA „MANO PIRMOJI KNYGELĖ“

2019 metų balandžio 1 d. Kairių bibliotekoje vyko popietė „Kartu skaityti smagiau“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai ir Pasaulinei juoko dienai. Popietėje dalyvavo Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ „Smalsučių“ grupės vaikai ir jų auklėtoja Vidija Rinkevičienė bei auklėtojos padėjėja Daina Beinorienė.
Pasaulinė juoko diena, švenčiama visame pasaulyje. Išdaigų ir juoko diena yra minima ir Lietuvoje. Seniau „melagio diena“ buvo siejama su kiekvieno žmogaus sėkmės tiems metams būrimu. Manyta, kad „jeigu tą dieną nieko neapgausi, tau bus nelaimingi metai“. Užtat tądien visi verčiasi per galvas stengdamiesi sugalvoti kuo įtikinamesnį melą ir taip šmaikščiai apgauti savo draugą ar giminaitį. Balandžio 1-ąją galima meluoti kiek tik leidžia laki fantazija ir nesulaukti jokių priekaištų. Be to, tai užtikrina sėkmę visiems ateinantiems metams. Tai vienintelė metuose diena, kai galime meluoti kiek tik norime ir nesulauksime jokių priekaištų.
Vyresnioji bibliotekininkė Ramutė Preimontienė supažindino vaikus su melų pasakomis. Melų pasakos – tai trumpi siužetiniai ar neturintys siužeto kūrinėliai, kuriais tik imituojamas pasakos sekimas, norint pralinksminti ar sugluminti klausytoją. Melų pasakose vaizduojamos neįtikimos, dažnai absurdiškos situacijos, pateikiami akivaizdžiai vienas kitam prieštaraujantys teiginiai, nepaprasti nuotykiai, kuriuos neva tekę patirti pasakotojui. Ryškus neatitikimas tarp vaizduojamų įvykių ir tikrovės yra komiškas, pabrėžiantis sąmoningo melo įspūdį. Būtent šiam įspūdžiui sustiprinti, o ne įvykių tikroviškumui paliudyti melų pasakos dažniausiai sekamos pirmuoju asmeniu.
Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Kristiano  Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šiai šventei paminėti atvykdami ,,smalsučiai‘‘ atnešė „Smalsučių“ grupės vaikų ir tėvelių gamintų knygelių parodą „Mano pirmoji knygelė“.
Paroda veiks iki gegužės 1 d. Kviečiame Kairių miestelio bendruomenę pasidžiaugti Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ „Smalsučių“ grupės sukurtomis knygelėmis.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 842
EDUKACINIŲ UŽSIĖMIMŲ DIENA KUŽIŲ MIESTELIO BIBLIOTEKOJE
TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIENA BIBLIOTEKOSE

Nėra komentarų