Paskelbta  Geg 29, 2018

KAIMYNŲ DIENOS RENGINIAI GILAIČIUOSE

Gilaičių biblioteka ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo kultūros darbuotojai  jau trečius metus organizuoja  Tarptautinės kaimynų dienos renginius Gilaičiuose.  Šiais metais Kaimynų diena vyko karštą  gegužės 25 dieną. Nuo 16.00 iki 18.00 valandos  jaunųjų gilaitiškių laukė įvairios edukacijos, žaidimai, pramogos, susitikimai, o vėlesni  vakaro  renginiai  buvo skirti suaugusiesiems.
Apie pusiaudienį Gilaičius pradžiugino grupelė prisiekusių dviratininkų, atmynusių net iš Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų pagrindinės mokyklos projekto  „Dovana Lietuvai“ dalyviai ir istorijos mokytoja  Alina Šivickaitė džiaugėsi galimybe susipažinti su Gilaičiais iš arčiau, dalyvauti kaimynų dienos renginiuose. Kelios valandos iki renginio pradžios visiškai neprailgo, nes reikėjo pailsėti po 25 kilometrų žygio, papietauti ir pasidžiaugti  pramogomis gyvenvietės naujoje vaikų laisvalaikio aikštelėje. Svečiai  mielai išklausė trumpą istorinę apžvalgą apie Gilaičius, susipažino su biblioteka ir jos veikla,  aplankė senąsias gyvenvietės kapinaites. Karšta diena ir vėjo stoka sutrukdė puikiam sumanymui: paleisti  į dangaus žydrynę vaikystės simbolį – spalvinguosius aitvarus.
Šventės pradžia, dėl karščio, buvo perkelta į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo renginių salę, kuri ir net karščiausią vasaros dieną visus  apgaubia malonia vėsa. Viešnia iš Ginkūnų, istorijos mokytoja  Alina Šivickaitė supažindino dalyvius su projekto „Dovana Lietuvai“ tikslais, padėkojo Gilaičių bibliotekai, jos savanoriams, kurie sutiko dalyvauti šio projekto veiklose. Naujieji bibliotekos draugai iš Ginkūnų  visus pavaišino kvapnia, namuose kepta, vaisių duona. Gilaičių ir Ginkūnų jaunuomenę dar labiau suartino ir suteikė gerų emocijų žaidimas  „Susipažinkim“.
Ne tik vaikus, jaunimą, bet ir jų tėvelius Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė kvietė išbandyti   įdomius edukacinius užsiėmimus:  „Smėlio terapiją“,  „ Šviečiančius molbertus “, pešimą 3D pieštukais.  Laukiantys eilėje prie edukacinių priemonių galėjo pažvelgti į eksponuojamą Gruzdžių vaikų socializacijos centro auklėtojos Ritos Gaidamavičiūtės surinktą  Katinų kolekciją.  Bibliotekos kiemelyje vaikai įsijungė į  nuotaikingas varžytuves, estafetes, o tinklinio aikštelėje visus sužavėjo „tinklinis kitaip“.
Šventėje visus sužavėjo gardi  „Kaimynų“ sriuba, kurios virėjai Reginai Krikštanavičienei renginio dalyviai vienbalsiai tarė „Ačiū“.  Gilaičių bendruomenės pirmininkė vaikams,  įteikdama saldžias dovanėles,  linkėjo turiningos, gražios vasaros.
Renginys neįtikėtinu greičiu priartėjo prie finišo tiesiosios, palikdamas malonius prisiminimus, naujus draugus ir padovanojęs neišdildomus įspūdžius.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Augusto Jasiūno

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,017
BIRŽELIO MĖNESIO ĮŽYMIOS DATOS (2018 M.)
GINKŪNŲ BIBLIOTEKOJE „LIJOS RECEPTAIS“ DALIJOSI ŽURNALISTĖ IRMA GUDŽIŪNĖ

1 Comment