Paskelbta  Geg 20, 2019

ĮVYKO PASKUTINIS PROJEKTO „KINO PAŽINIMO ERDVĖS ĮKŪRIMAS KURŠĖNUOSE“ II ETAPAS „KINAS + FOTOMENAS“ FOTOGRAFIJOS KŪRYBOS UŽSIĖMIMAS

2019 metų gegužės 16 dieną įvyko paskutinis – apibendrinamasis fotografijos kūrybos ciklo užsiėmimas. Visus užsiėmimus vedė Kuršėnų politechnikos mokyklos fotografijos (vizualinio dizaino) mokytoja metodininkė Inga Viršilienė. Iš viso buvo suorganizuotos šešios teorinės ir praktinės fotomeno veiklos: fotokameros panaudojimas mobiliajame įrenginyje, apšvietimo reikšmė fotografijoje, režisūrinės nuotraukos kūrimas, portretas ir autoportretas, grupinė nuotrauka, gamtovaizdžio ir buitinės fotografijos meninis atvaizdavimas. Jaunimas iš Lauryno Ivinskio gimnazijos fotografavo įvairiose erdvėse: bibliotekoje, lauke, savo mokykloje, Kuršėnų Politechnikos mokykloje. Portreto žanras, be abejonės, yra pats populiariausias tarp fotografų. Juk visi tik gavę fotoaparatus tuoj pat skuba įamžinti savo šeimos narius, draugus, bendradarbius ar bendraklasius. Žmogus intuityviai pasiėmęs fotoaparatą nori nufotografuoti kitą žmogų. Bibliotekos Kino erdvėje susirinkę moksleiviai fotografavo vieni kitus ir taip bandė išgauti tobuliausią portretinę nuotrauką. Tačiau didžiausią įspūdį ir teigiamas emocijas gimnazistams paliko praktinis užsiėmimas Kuršėnų Politechnikos mokyklos erdvėse. Jaunimas turėjo iš visų veiklų, kurias išbandė, sukurti reportažinių fotografijų ciklą. Kiekviena padaryta nuotrauka turėjo kažką ištransliuoti. Dalyviai susipažino su autoserviso darbu, staklėmis, pabuvojo sporto salėje, kirpykloje, parduotuvėje. Tam tikra pramoga virto naudingu darbu pasitelkiant fotoaparatus bei kameras išmaniuosiuose telefonuose.
Projekto tikslas, džiaugiamės, pasiektas. Buvo sudarytos visos sąlygos įvairaus amžiaus jaunimui atskleisti, ugdyti ir vystyti savo kūrybinį potencialą aktyviai ir prasmingai dalyvaujant edukacinėse fotografijos meno veiklose. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę pažinti įvairias fotografijos rūšis, jos būdus, subtilybes. O svarbiausia, kaip teigė edukatorė Inga Viršilienė, fotografijoje nepamiršti detalių, spalvų, elementų, atkreipti dėmesį į rakursą – tuomet ir kadrą išgausime įspūdingą.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė, projekto vadovė

Projektą remia

Informaciniai rėmėjai

Projektą vykdo

 

 

 

Kategorijos Naujienos PROJEKTAI
Pasidalinti įrašu
  • 773
KVIEČIAME Į ŠVENTĘ „KAIP GYVENI KAIMYNE?“ GILAIČIUOSE
BUBIŲ BIBLIOTEKOJE KARPINIŲ PARODA

Nėra komentarų