Paskelbta  Geg 22, 2018

INTEGRUOTA PAMOKA MOKINIAMS GINKŪNŲ BIBLIOTEKOJE

Knygnešystė – autentiškas mūsų tėvynės reiškinys, kuris vyko tik Lietuvoje, ir  daugiau niekur pasaulyje neaptiksime. Knygnešiai – didūs žmonės, lietuviško žodžio sergėtojai ir šiandien, kai galime laisvai kalbėti gimtąja kalba, mes turime prisiminti tuos, kurie ją saugojo.
2018 m. gegužės 16 d. Ginkūnų bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Rimvidos Linauskienės kvietimu,  Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų filialo salėje vyko integruota pamoka Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos 8 klasės moksleiviams „Senoji šiandieninė knygnešystė“. Mokinius lydėjo mokytoja Aušra Višniauskienė. Renginio dalyvius su knygnešio pasiaukojamu darbu, knygnešystės istorija ir galimybe  šiandien kalbėti ir skaityti gimtąja kalba supažindino buvusi bibliotekininkė Ona Daukšaitė. Ji akcentavo, kad tik Lietuva, daugiau niekas po saule, išsiugdė savo knygnešius –  kitur nė nežinoma, kas tai per užsiėmimas. Mokiniai supažindinti su spaudos draudimo laikotarpio žymiausiu knygnešiu Jurgiu Bieliniu bei Ginkūnų krašto knygnešiais. Ypač Vladimiras Zubovas garsėjo savo plačia visuomenine veikla: šelpė spaudos leidinius, padėjo gabenti ir slėpti spaudą. Aktyviai knygnešių veikloje pasireiškė istorikas Augustinas Janulaitis, jo seserys Julija ir Veronika Janulaitytės, dažnai spaudą platinti padėjo rašytojas Jonas Biliūnas.
Mokiniai bandė paskaityti tekstą parašytą „graždanka“, kai  rusiški rašmenys buvo pakeisti į lietuvių lotyniškus rašmenis.
Mes galime didžiuotis, kad puoselėjame atmintį apie mūsų knygnešius, kad jų misiją pamename ir šiandien. Ačiū knygnešiams, ačiū knygnešystei, kuri išsaugojo skaitytojus.

Linauskienė Rimvida,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,274
GARSINIS SKAITYMAS VAIKAMS VOVERIŠKIŲ BIBLIOTEKOJE
VAIKŲ PIEŠINIŲ PARODA BAZILIONŲ BIBLIOTEKOJE

1 Comment