Paskelbta  Spa 21, 2016

INOVATYVIOS BIBLIOTEKOS PASLAUGOS PRISTATYTOS UŽ ŠIAULIŲ RAJONO RIBŲ

Spalio 19 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Joneta Filinskė kartu su vaikų literatūros skyriaus vyresniąja bibliotekininke Karolina Jasiukevičiūte vyko į Žemaitijos kraštą. Bibliotekos vykdomo projekto dėka „Biblioteka – kūrybiškumui ir edukacijai“ dalinai finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių rajono savivaldybės, bibliotekininkės Telšiuose ir Kretingoje surengė edukacinius užsiėmimus „Smėlio ir šviesos terapija“.
Pirmiausia, inovatyvios bibliotekos paslaugos pristatytos Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. Naujai renovuotame pastate, kvepiančiame dažais, pro langus atsiveria Masčio ežeras ir nuostabi lyg ant delno Telšių Katedra, bibliotekininkės surengė edukacinį užsiėmimą „Smėlio ir šviesos terapija“. Užsiėmime dalyvavo Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos 2B klasės mokiniai ir jų mokytoja Birutė Narmontienė, bei Telšių „Naujamiesčio” mokyklos 5 klasės mokiniai su mokytoja Danute Stasiulevičiene. Dalyviai žingeidūs, todėl susidomėję klausėsi teorinės dalies apie teikiamą smėlio ir šviesos terapijos naudą. Su nekantrumu laukė, kada galės išbandyti šviečiančius molbertus ir šviečiančius staliukus, kurie buvo pateikti skirtingai. Vieni buvo pripildyti kinetinio smėlio, kiti birių produktų dar vienas su didžiuliu gaubtu. Kiekvienas dalyvis galėjo išbandyti skirtingas piešimo technikas su teptuku, medinėmis šukutėmis, pirštais. Atsisveikindami drąsiausieji dalyviai padeklamavo eilėraštukus žemaitiška tarme, o Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja pranešėjoms įteikė padėkos raštus.

Antroje dienos dalyje Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotojos spalvingas, inovatyvias paslaugas pristatė Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos projekto „Edukacinių kūrybinių medijų centras bibliotekoje“ baigiamajame renginyje. Susirinkusi mišraus amžiaus publika išbandė piešimą ant šviečiančių molbertų akvarele, prisilietė prie kinetinio smėlio ir kitų birių produktų. Kiekvienas dalyvis galėjo, bent trumpam pasijausti menininku, palikti įspaudą smėlyje, sukurti istoriją.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos naujos inovatyvios paslaugos bus teikiamos ir toliau visiems norintiems susipažinti ir išbandyti meninės saviraiškos, kūrybiškumo ir kitus pojūčius.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,831
EKO DIRBTUVĖS BAZILIONŲ BIBLIOTEKOJE
SUKIT SUKIT GALVELES IR SKAITYKIT KNYGELES!

Nėra komentarų