Paskelbta  Geg 07, 2019

Hugh Howey. Smėlis

Smėlis / Hugh Howey. – 2019. – 333, [2] p. UDK: 821.111(73)-312.9.

Romanas „Smėlis“ – tai amerikiečių rašytojo Hugh Howey, išgarsėjusio „Šachtos“ trilogija, naujausias kūrinys. Ši knyga nukels į postapokaliptinį pasaulį, kuriame išgyventi ir kovoti už save vis sunkiau.
Senasis pasaulis – palaidotas. Naujasis buvo sukurtas ant judančių smėlio kopų. Tai kaukiančių vėjų ir pragariško smėlio žemė, kurioje keturi vienos šeimos vaikai jaučiasi pasimetę ir išsibarstę.
Jų tėvas buvo smėlio naras, vienas iš nedaugelio tų geriausiųjų, kurie galėjo keliauti gilyn po dykumos smėliu ir iš ten atgabenti senojo pasaulio reliktų bei likučių, kurie padeda žmonėms išgyventi. Tačiau jų tėvo nebėra. O ir pasaulio, kuriame jie gyvena gali greitai nebelikti.
Palmeris po tėvo išvykimo visiškai pasikeitė ir jau dvylika metų jaučiasi kaip nesavas. Jo vyresnė sesuo Vika bando pabėgti nuo praeities, o jaunesnieji broliai Konoras ir Robas rizikuoja savo gyvybėmis, kad su ta praeitimi susigyventų. Jų mamai neliko nieko, tik pyktis, ji tiesiog stengiasi viską pamiršti.
Palmeris nori įrodyti, ko jis vertas ne tik savo šeimai, bet ir sau pačiam. O skurdžiame ir smėlingame jų pasaulyje tėra vienas būdas užsitarnauti pagarbą – nerti į smėlį. Ten, senojo pasaulio liekanose, galima rasti tai, ko jiems dabar reikia. Jis ryžtasi pavojingiausiai savo gyvenimo kelionei, kad pirmasis rastų miestą, apie kurį visi kalba.
Ten, po daugybe smėlio, galbūt yra raktas, atversiantis duris jų šeimos vienybei.
Tai pirmasis Hugh Howey romanas po „Šachtos“ serijos, sulaukusios daugybės skaitytojų susižavėjimo. Knygoje „Smėlis“ autorius kuria laukinį ir nevaldomą birių smėlynų pasaulį, kur žmonės bando ieškoti bent kokios atramos. Įkvėpkite prieš įeidami…

Kategorijos Anotacijos
Pasidalinti įrašu
  • 688
Algirdas Kumža. Rasa. Po angelo sparnu
SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENA BUBIŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų