Paskelbta  Rgs 10, 2018

Golnaz Hashemzadeh Bonde. Tai buvome mes

Tai buvome mes / Golnaz Hashemzadeh Bonde. – [2018]. – 190, [1] p. UDK: 821.113.6-31.

Nahida sutinka Masudą tą vakarą, kai ji su šeima švenčia įstojusi į universitetą studijuoti medicinos. Abu aštuoniolikmečiai. Vaikinas papasakoja tikįs laisve ir tuo, kad senąją sistemą reikia sugriauti. Nahidai kova už laisvę virsta naivia svajone. Revoliucija užklumpa juos tarsi meteorų lietus.
Tą dieną, kai viskas pasikeis, Nahida pasiduoda jaunėlės sesers Nuros maldavimams ir leidžia jai eiti kartu. Tačiau įvykiai ima rutuliotis daug pavojingiau ir žiauriau, nei galėjai įsivaizduoti, ir Nahida akimirką paleidžia sesers ranką. Tai paženklins visa, kas įvyks paskui.
Pasiskolinę pinigų ir įsigiję padirbtus pasus jaunuoliai pabėga į Švediją. Dėl savęs ir kad dukra turėtų ateitį.

Po trisdešimties metų moteris pilna pykčio – ant savo ligos, medikų, gyvenimo, suaugusios dukters. Tačiau į pasaulį netrukus ateis anūkė. Gimsta nauja viltis. Gal vis dėlto viskas ne veltui?

„Golnaz Hashemzadeh Bonde stilius labai lakoniškas, vyrauja trumpi sakiniai. Visgi tai tik privalumas, nes tokiu būdu ji sukuria tokią nežmonišką įtampą, kad vietomis nuo jausmų antplūdžio net oda šiurpsta. G.H. Bonde rašymo maniera primena senovinę persų dainą, kur susipina viskas: džiaugsmas, skausmas, sielvartas, meilė ir, žinoma, neslopstantis ilgesys.“
Dagens Nyheter

Golnazas Hashemzadeh Bonde gimė Irane 1983 m. Beveik prieš 30 metų jos tėvai atvyko į Švediją iš karo nuniokotos tėvynės kaip politiniai pabėgėliai. Taigi G.H. Bonde prisipažįsta: „Labai anksti sužinojau, kad esu pašalietė. Ir tai buvo ne tiek vertybių skirtumai, kiek akivaizdžios rasizmo išraiškos.“ Baigusi Stokholmo ekonomikos mokyklą ji įkūrė „Inkludera Invest“, pelno nesiekiančią organizaciją, kuri siekia kovoti su visuomenės marginalizavimu. G.H. Bonde vadovaujama „Inkludera Invest“ remia socialiai atsakingus verslininkus, kurie drąsiai imasi pragmatiškai spręsti socialines problemas, kartu jie stengiasi kovoti su socialine atskirtimi per inovacijas – investuojant ne pinigus, o žinias, patirtį ir laiką. Šiuo metu  G.H. Bonde yra viena gerbiamiausių ir žinomiausių Švedijos jaunųjų verslininkių.
Stokholme su vyru ir dukra gyvenanti G.H. Bonde atvira: „Aš jaučiuosi labai dėkinga Švedijai, kad čia galėjau augti ir tapti mama. Ir niekur kitur aš nenorėčiau būti moterimi ar motina, o ypač auklėti savo dukrą.“

Iš švedų kalbos vertė Virginija Jurgaitytė.

Kategorijos Anotacijos
Pasidalinti įrašu
  • 944
Rohinton Mistry. Šeimos reikalai
Eglė Ramoškaitė. Tarp gyvenimo ir vilties

Nėra komentarų