Paskelbta  Vas 09, 2017

GINKŪNŲ BIBLIOTEKOJE APTARTOS PLANŠETINIŲ KOMPIUTERIŲ GALIMYBĖS

2017 m. vasario 7 d. Lietuvoje jau keturioliktą kartą buvo minima Saugesnio interneto diena. Šiemet šiai dienai buvo skirtas šūkis „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“. Šia akcija norima parodyti, kad internetas – tai neišsenkantis žinių šaltinis, kuris gali būti naudingas mokantis ar kuriant įvairius dalykus. Siekiama parodyti plačias interneto naudojimo galimybes.
Vasario 8 d. į Ginkūnų bibliotekoje surengtą edukacinį užsiėmimą moksleiviams „Planšetinių kompiuterių galimybės“ rinkosi Ginkūnų Sofijos ir  Vladimiro Zubovų mokyklos devintokai kartu su mokytoja Aušra Višniauskiene.
Renginio pradžioje bibliotekininkė Rimvida Linauskienė priminė saugesnio interneto dienos istoriją,  programą, kurios tikslas – skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis. Mobiliosios programėlės, naršymas internete ir bendravimas socialiniuose tinkluose jau tapo kasdienybe. Bibliotekos savanoris Lukas Stalevičius pristatė įvairiapusiškas planšetinių kompiuterių  naudojimo galimybes. Mokiniams buvo pasiūlyta susipažinti ir pakeliauti virtualiais turistiniais maršrutais, sukurtais panaudojant interaktyvų žaidimą Actionbound. Šie maršrutai sukurti pagal 2016 m. Kultūros ministerijos finansuotą viešosios bibliotekos projektą „Susipažink su Šiaulių rajonu kitaip“. Edukacinėje pamokoje parodė, kaip naudotis planšetiniais kompiuteriais „Apple“ ir „Android“ knygų skaityklės „Milžinas“ programėle. PixWords – žodžių dėlionės žaidimą, kuriame dalyviai turėjo atspėti žodį pagal duotą paveikslėlį. Šis žaidimas mokinių tarpe tapo puikiu žinių pasitikrinimu įvairiose srityse, kas yra ne tik įdomu bei smagu, tačiau ir išties naudinga.
Bibliotekininkė pasidžiaugė mokinių žiniomis. Visi mokiniai apdovanoti saldžiais prizais.

Už suteiktą galimybę pasinaudoti planšetiniais kompiuteriais dėkojame Šiaulių rajono savivaldybės viešajai  bibliotekai, kurie  buvo įsigyti įgyvendinant projektą  ,,Verslo ir amatų akademija“.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,446
KURŠĖNŲ MIESTO GARBĖS PILIEČIUI VACIUI REIMERIUI ATMINTI
INFORMACINĖ VALANDĖLĖ „SAUGOK SAVE IR KITUS INTERNETE“ KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOS INTERNETO SKAITYKLOJE

Nėra komentarų