Paskelbta  Kov 29, 2017

GILAIČIŲ BIBLIOTEKOS SKAITYTOJŲ SUSITIKIMAS SU INSTRUMENTŲ KOLEKCIONIERIAIS

2017 metų kovo 27 dieną Gilaičių bibliotekos jaunieji skaitytojai susitiko su Kužiuose gyvenančiais muzikos instrumentų kolekcionieriais. Jadvyga Žaromskienė ir Jonas Rimkus sutiko dalį savo kolekcijos atvežti į Kužių seniūniją ir parodyti vaikams.
Jaunieji gilaitiškiai su didžiuliu susidomėjimu apžiūrinėjo armonikas, akordeonus, būgnus, ir net su gražuoliu bajanu iš arčiau susipažino. Paklausti, ar jiems teko pabandyti groti kokiu instrumentu, dauguma pripažino, kad rankose laikė gitarą, dūdelę, o kai kuriems teko ir pianino klavišais muzikuoti. Muzikos kolekcionieriai Jadvyga ir Jonas papasakojo vaikams, kaip jiems kilo mintis įsigyti tiek instrumentų, ir prisiminė įdomesnes įsigijimo istorijas. Štai Jonas Rimkus didžiuodamasis išsitarė, kad bajaną iš Švedijos parvežė jo dukra, o vaikai išgirdę, jog šis puikus instrumentas kainavo beveik 1000 eurų net išsižiojo iš netikėtumo.
Jadvyga Žaromskienė paminėjo ir tokį faktą, kad norėdama įsigyti nedidelį akordeoną, apvažiavo pusę Lietuvos, pabuvojo ne pas vieną kolekcininką ir instrumentų meistrą.
Jonas ir Jadvyga ne tik turi sukaupę įvairių instrumentų, bet ir patys – puikūs liaudies muzikantai, respublikinių dainų švenčių dalyviai.
Abu kolekcionieriai pripažino, kad jų aistra nemažai kainuoja. Pasirodo jie ne tik kad perka instrumentus, bet ir juos remontuoja, veža pas geriausius Lietuvos instrumentų meistrus. „Jei instrumentas stovi padėtas ir dulka, iš jo nėra naudos… jis turi gyventi“, – taip apie savo sukauptą kolekciją kalbėjo Jonas Rimkus.
Kolekcionieriai, pristatydami eksponuojamus muzikos instrumentus, surengė trumpą koncertą. Susitikimo pabaigoje vaikai galėjo patys pamėginti paspausti vieną kitą instrumentų klavišą, suduoti per būgną, ar išmėginti barškalų skambėjimą.
Susitikimo dalyviai susipažino su beveik 90 metų senumo Gilaičių bibliotekininkės senelio, muzikanto Tado Bikniaus natų sąsiuviniais.
Prieš išsiskiriant, vaikučiai paklausė, kada vėl galės ateiti čia dar kartą… Į šį klausimą kolekcionieriai šypsodamiesi pažadėjo, kitą kartą pakviesti juos visus į savo namus.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė

Linos Mitrijevos nuotraukos

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,274
KVIEČIAME TOBULINTI FOTOGRAFIJOS ĮGŪDŽIUS
ĮDOMIOS KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODOS GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų