Paskelbta  Spa 31, 2016

GILAIČIŲ BIBLIOTEKOJE PARODA “JUODA IR BALTA – GYVENIMO SPALVOS”

Vėlyvas ruduo. Miškus ir parkus baigia apleisti paskutiniai auksiniai rudens potėpiai, karaliauti pradeda pilka ir ruda spalvos. Dienos trumpėja, vakarai ilgėja. Tai metas, kai mes linkę trauktis tiek išore, tiek vidumi. Išėję iš namų, skubame vėl kuo greičiau įlįsti į šiltą būstą, gūžiasi ir pats kūnas, o rudeninis slogutis daro mus pasyviais, dažnai padūsaujančiais, koks nykus dabar metas.

Šį rudenį gilaitiškiai porą savaičių galėjo gėrėtis Dalios Gumuliauskienės iš Naisių vaikų šeimynos „Vaiko draugas“ jaunųjų dailininkų kūryba. Neatsitiktinai ši paroda buvo pavadinta „Juoda – balta“, mat piešimo technika atitiko pavadinimą; darbai atlikti juodu pieštuku, o kai kurie iš jų ir juodu rašikliu.

Parodos lankytojus žavėjo darbų ekspresija, išraiškos jėga. Štai ne vienerius metus šeimynoje gyvenusio Donato piešiniuose jaučiamas susikoncentravimas į jį supančio pasaulio detales, netikėtas sprendimas daugelyje savo piešinių , įterpti belapį šakotą medį. Tik žmogus susipažinęs su šio jaunuolio dramatiško gyvenimo momentais, gali nuspėti šių simbolių reikšmę. Labai gaila, kad šio paprasto, žingeidaus ir talentingo jauno žmogaus jau nebėra… sunki liga, tarė negailestingą savo nuosprendį. Sesučių Gretos ir Karolinos piešiniai atlikti juodu rašikliu pavergia visus kruopštumu, smulkmeniškumu, nenutrūkstamu minties junginiu, o Aušrelijos karpiniai – užburia juvelyrišku tikslumu.

Tie, kurie aplankė, jaunųjų talentų iš Naisių , parodą, liko ne tik sužavėti, kai kurie parodos lankytojai tiksliai pastebėjo: reikia kažką prarasti, šiuo atveju savo tikrąją šeimą, norint atrasti nepaprastą kūrybos jėgą.

Ir baigiant, prasminga motinos Teresės citata:

Gerieji jūsų darbai bus užmiršti rytoj.
–  Vis dėlto darykite gerus darbus!
Tai, ką jūs kūrėte metais, gali būti sugriauta per trumpą laiką.
– Vis dėlto kurkite!
Atiduodami pasauliui, ką turite geriausio, rizikuojate likti nuogi.
– Vis dėlto duokite tai, ką turite geriausio!

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,841
2016 LAPKRITIS
SPALĮ KURTUVĖNŲ BIBLIOTEKOJE LIJO RENGINIAIS

Nėra komentarų