Paskelbta  Kov 24, 2016

DAILIŲJŲ AMATŲ UŽSIĖMIMAI KAIRIUOSE

2016 metų kovo 7, 14, 21 dienomis Kairių bibliotekoje vyko Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, vykdančios projektą ,,Verslo ir amatų akademija“, edukaciniai dailiųjų amatų užsiėmimai ,,Senų rūbų atnaujinimas ir naujo modelio dizainas, siuvimas“. Į renginius  rinkosi būsimi jauni vietos verslininkai, Kairių pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai. Anksčiau, rudenį, pagal šį projektą Kairiuose ir dar penkiose rajono vietovėse vyko teoriniai verslo motyvacijos ir savirealizacijos skatinimo, verslo pradmenų teisiniai mokymai, o šiemet jau vyksta praktiniai tam tikro verslo ar rankdarbių gamybos amato įsisavinimo edukaciniai mokymai, skirti jaunimo nedarbo problemai mažinti.
Edukacinius rūbų atnaujinimo užsiėmimus vedė projekto partnerė — Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytoja Loreta Narušienė. Mokytoja rodė tiek savo, tiek kitų mokinių sukurtus rūbų dizaino pavyzdžius, dalijosi patirtimi kviesdama diskutuoti ir teikti savo idėjas ir siūlymus sekantiems užsiėmimams. L. Narušienė atsivežė rūbų, papuošalų,  kuriuos apsivilkusios demonstravo pačios renginio dalyvės, parodė, kaip netgi iš šalikėlio galima pasidaryti liemenę,  švarkelį.  Lektorė pakvietė visus pabandyti tapti stilistais ir pasidaryti ką nors naujo iš seno, pamodeliuojant atskiras detales, papuošimus, ir tokiu būdu imtis rūbų atnaujinimo: modeliavimo ir siuvimo verslo.
Kovo 14 d. vyko dekoracijų gamybos mokymai kaip siuvinėti karoliukais, pasisiūti dėklą telefonui ar pinti dekoratyvines juosteles, kuriomis būtų galima pakeisti drabužių dizainą. Kovo 21 d. mokėmės daryti gėles iš audinių ar kitų plastiko medžiagų, sužinojome daug apie jų pritaikymo prie audinių subtilybių. Be to, padarytas gėles galima naudoti ir kaip sages, apyrankes, ar plaukų papuošalus.
Tokie mokymai praturtina ne tik jaunimo žinias, bet verslumo galimybių pažinimą. Galbūt kai kuriems jie taps akstinu imtis savojo verslo ir nebūti visuomenės išlaikytiniu – bedarbio pašalpos prašytoju.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė,

Almantas Šlivinskas,
Viešosios bibliotekos vyriausiasis bibliotekininkas edukacinei ir projektinei veiklai

 

 

Kategorijos BIBLIOTEKA VERSLUI Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 2,803
ŠVENTŲ VELYKŲ BELAUKIANT
INTERNETO SAVAITĖ ŠAKYNOS BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų