Paskelbta  Kov 29, 2017

BAZILIONŲ BIBLIOTEKOJE PAMINĖTA TARPTAUTINĖ TEATRO DIENA

2017 metų balandžio 28 dieną Bazilionų bibliotekoje vyko renginys skirtas Tarptautinei teatro dienai ,,Scena ir artistas“. Bibliotekininkė Asta Platiakienė pasveikino visus susirinkusius dalyvius ir žiūrovus, kurie mėgsta teatrą, myli spektaklius ir yra neabejingi artisto gyvenimui. Renginyje mielai sudalyvavo Bazilionų mėgėjų teatro artistai; Raimondas Sinkevičius, Lina Karlinskienė, Gražina Pikelienė ir kt. Bazilionų mėgėjų teatro režisierė Birutė Sinkevičienė papasakojo, kad Bazilionų megėjų teatras susikūrė prieš dvidešimt penkerius metus. Pastatyta labai daug spektaklių, atrasta labai puikių aktorių entuziastų. Pirmasis spektaklis – Kazio Sajos „Šventežeris” režisierė Dalia Ozolienė. Visus vėlesnius spektaklius režisavo kolektyvo vadovė Birutė Sinkevičienė. Tai – V. Ruminavičiūtės „Sunki našta”, V. Bladykaitės „Ženteliai”, K. Sajos „Pasimatymas sodo namelyje”, L. Didžiulienės-Žmonos „Paskubėjo”, S. Galinaičio „Vaiduokliai”, G.Semėnienės „Susitaikė”. Visus šiuos spektaklius  kolektyvas rodė Lietuvos kaimo teatrų šventės „Pastogė” regioniniuose turuose, o su spektakliais „Sunki našta“, „Ženteliai“, „Dėdė atvažiavo“ pateko į geriausių  kaimo teatrų dešimtukus. Kolektyvas savo spektaklius vaidino Šiaulių, Radviliškio, Biržų, Mažeikių, Plungės, Ukmergės, Lazdijų, Šakių, Jurbarko rajonų bei miestų scenose.
Į šventę taip pat buvo pakviesta Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo Gilvyčių salės humoro grupė
(vad. R. Janaitienė). Aktorės suvaidino satyrinį vaizdelį ,,Skyrybos“, kuris ypatingai paliečia šių dienų žmonių santykius ir bendravimą. Džiugu, kad humoro grupėje vaidina ir aktyvi  Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkė Ona Juškenienė.
Bibliotekoje šiuo metu eksponuojama spaudinių paroda iš Bazilionų mėgėjų teatro prisiminimų „Teatro akimirkos“.
Taip pat buvo galima apžiūrėti ir pasimatuoti įvairiausius spektakliams naudojamus atributus: plaukų perukus, karolius skareles ir kita. Renginyje dalyvavusiems vaikams, tai tapo dar neišbandyta ir smagia pramoga.

Asta Platiakienė,
Bazilionų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos  Robertos Rasikienės, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkės

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,463
BALANDŽIO MĖNESIO ĮŽYMIOS DATOS (2017 M.)
KVIEČIAME TOBULINTI FOTOGRAFIJOS ĮGŪDŽIUS

Nėra komentarų