Paskelbta  Kov 22, 2016

AUKŠTELKĖS BIBLIOTEKOJE PAMINĖTA ŽEMĖS DIENA

Pasaulinė Žemės diena – astronominis pavasaris. Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena. Žemės diena yra astronominis pavasaris (pavasario lygiadienis), kuomet susilygina dienos ir nakties ilgumas. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johns McConnells kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20—21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.
Aukštelkės kaimo bendruomenė, kartu su  Aukštelkės bibliotekos skaitytojais prisidėjo prie akcijos „Žemės valanda”. Kovo 19 d.  20.30 val. rinkomės į biblioteką, nešini žvakėmis ir prisijungėme prie daugiau nei milijardo žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungti šviesas. Vyresnioji bibliotekininkė Stasė Stonkuvienė trumpai papasakojo apie akciją ir pakvietė dalyvius susimąstyti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad sumažintume pragaištingus žmogaus veiklos padarinius gamtai. Stasė Stonkuvienė pakvietė gyventi taip, kad mūsų planeta tarnautų dar daugeliui kartų ir kad ši akcija nebūtų vienadienė.
Žvakių šviesoje gėrėme labai kvapnią arbatą, kurią išvirė renginio dalyvė Irena Rumbauskienė iš pačios surinktų žolelių ir diskutavome, kuo kiekvienas gali prisidėti prie šios akcijos.

Stasė Stonkuvienė,
Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,657
INTERNETO SAVAITĖ KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOS VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIUJE
INTERNETO SAVAITĖ ŠIUPYLIŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų