Paskelbta  Rgp 14, 2019

ANNE GRIFFIN. KAI VISKAS PASAKYTA

Kai viskas pasakyta / Anne Griffin. – 2019. – 254, [2] p. UDK: 821.111(417)-31.

„Kai viskas pasakyta“ – pasakojimas apie vieno žmogaus gyvenimą.

Morisas Henigenas sėdi vienas viešbučio bare ir apmąsto savo gyvenimą. Per ateinančias kelias valandas jis kels stiklą penkis kartus. Jis prisimins penkis svarbiausius gyvenime sutiktus žmones ir kiekvienam iš jų skirs tostą – šis nuskambės kaip išpažintis, prisipažinimas ir kvietimas susitaikyti. Bet pirmiausia tai bus bene pirmas kartas, kai Morisas kalbės – pasakos savo istoriją, nes šį vakarą nutylėtų dalykų neliks.

Jis prisimins savo ištikimą vyresnįjį brolį Tonį ir nuoširdžią įseserę Norin, savo mirusią naujagimę Molę ir talentingąjį sūnų žurnalistą Keviną. Galiausiai, jis prisimins brangiausią žmogų – prieš du metus mirusią žmoną Sadi. Jis ne visada buvo jai geras, tačiau mylėjo ją taip, kaip tik airiai moka mylėti – išlaikytai, ne visada matomai, tačiau visada žmogiškai.

Moriso Henigeno gailėti nereikia – tai savimi pasitikintis, 84 metus nugyvenęs išdidus ūkininkas. Jis vertas istorijos – būtent ją Morisas ir pasakoja skaitytojams, panorusiems įsitaisyti šalia ir paklausyti vyriškio pasakojimo. Apie nuslėptą laimę, kuria bijota džiaugtis, apie ištikimybę ir meilę, apie godumą ir turtą, apie neapykantą ir kerštą – tai Moriso Henigeno gyvenimas.

Dubline gyvenanti airių rašytoja Anne Griffin kurti ėmė tik sulaukusi 40-ies, tačiau jos trumpoji proza susilaukė skaitytojų dėmesio. „Kai viskas pasakyta“ – debiutinis jos romanas, kuriame atsiskleidžia neeilinis rašytojos talentas. Moteris teigia, kad Moriso Henigeno personažą įkvėpė realus vyriškis, kurį ji sutiko prieš kelerius metų bare – po trumpo pokalbio jis atsisveikindamas pasakė, jog ryto nebesulauks. Iš šios trumpos pažinties gimė debiutinio romano idėja.

Parengta pagal: https://www.patogupirkti.lt/knyga/kai-viskas-pasakyta.html

Kategorijos Anotacijos
Pasidalinti įrašu
  • 612
ERIN KELLY. JIS PASAKĖ. JI PASAKĖ
GEORGE R.R. MARTIN. KARDŲ AUDRA

Nėra komentarų