Paskelbta  Rgs 10, 2018

Rohinton Mistry. Šeimos reikalai

Šeimos reikalai / Rohinton Mistry. – 2018. – 526, [2] p. UDK: 821.111(71)-31.

Indija – šalis, kur senos tradicijų susitinka su šiuolaikiniu pasauliu, ir šis susidūrimas kartais būna gana aštrus.
„Šeimos reikalai“ – dviejų kambarių bute telpantis trijų kartų pasaulis. Čia iškylančios dilemos primena, kad šeima – kiekvieno žmogaus gyvenimo pamatas ir vieta, kurioje subręsta ir susiformuoja asmenybė. Romanas ne tik pasakoja trijų kartų gyvenimo istoriją, bet ir atskleidžia sudėtingą šiuolaikinio Mumbajaus paveikslą.
Šeimos patriarchas Narimanas – visų gerbiamas senolis. Tačiau jis sunkiai serga parkinsono liga, o įvykęs nelaimingas atsitikimas prirakina jį prie lovos. Galiausiai jo priežiūra patikima jauniausiajai dukrai Roksanai. Tačiau senojo tėvo atvykimas į jos namus nekelia džiaugsmo nei jos vyrui, nei vyresniajam sūnui. Išsaugoti žmogiškąjį orumą silpnėjančios sveikatos Narimanui padeda tik Roksanos ir jos jaunesniojo sūnaus globa.
Senukas vis labiau grimzta į prisiminimus apie savo jaunystės meilę, o patriarcho buvimas nepriteklių kenčiančiuose namuose keičia visų šeimos narių elgesį ir likimą.
„Šeimos reikalai“ kuria įtampą tarp tradicinio įsipareigojimo šeimai ir šiuolaikinio vidutines pajamas gaunančios šeimos gyvenimo. Iš kartos į kartą perduodama išmintis ir atsidavimas stiprina šeimos narių tapatumą ir suartina, tačiau nepadeda išspręsti finansinių sunkumų ar pagerinti gyvenimo sąlygų. Šiuolaikinis Mumbajus – prabangos ir skurdo kontrastų miestas, kuriame šalia nepritekliaus ar turto bandomas išsaugoti tradicinis šeimos gyvenimo modelis. Ir kai atrodo, jog kenčia visi, būtent senojo tėvo liga ir negalia išmoko šeimos narius iš naujo pažvelgti į gyvenimą. „Šeimos reikalai“ – tai knyga apie šeimą, religiją, užuojautą ir meilę.
Rohinton Mistry – Indijoje gimęs kanadiečių rašytojas, kuris 1975 m. paliko Mumbajų ir persikėlė į Torontą. Čia universitete baigė anglų literatūros ir filosofijos studijas. Trumpai dirbęs banko tarnautoju, pradėjo sėkmingą rašytojo karjerą. Tarptautinę šlovę jam pelnė pirmasis romanas „Such a Long Journey“, publikuotas 1987 m. Kartelę iškėlė antrasis romanas „Trapi pusiausvyra“, išleistas ir lietuvių kalba.
„Šeimos reikalai“ – trečiasis Rohinton Mistry romanas, pasirodęs 2002 m. Pagrindiniai jo herojai priklauso Indijos parsių etninei mažumai. Tai zoroastrizmą išpažįstanti ugnį garbinanti tautelė, kurios papročiais ir tradicijomis persmelktas visas pasakojimas. Autorius sako, kad nors pats yra parsis iš Mumbajaus, knyga nėra autobiografinis romanas. Čia sprendžiamos problemos yra bendražmogiškos, todėl įsijausti ir išgyventi romaną gali kiekvienas žmogus.
Iš anglų kalbos vertė Danguolė Žalytė-Steiblienė.

Kategorijos Anotacijos
Pasidalinti įrašu
  • 1,067
RUGSĖJO 13 D. GINKŪNŲ BIBLIOTEKOJE PASKAITA „ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGOS: PRIEŽASTYS, DIAGNOSTIKA, GYDYMAS“
Golnaz Hashemzadeh Bonde. Tai buvome mes

Nėra komentarų