2017 metų kovo 13 dieną Gilaičių bibliotekoje startavo projektas „Gilaičių knygos teatro įkūrimas“, į kurio veiklas įsijungė daugiau nei 30 vaikų ir jaunimo iš Gilaičių bei Kužių. Projektas tęsis beveik metus, o galutinis rezultatas – sceninė improvizacija, kurią išvys ne tik Gilaičių bet ir Sauginių, Smilgių, Kužių bendruomenės. Teatrinio meno, scenos judesio ir kalbos užsiėmimus kiekvieną pirmadienį veda teatralų šeima Gintarė ir Modestas Vaitkevičiai („Naisių vasaros“ ir Kelmės mažojo teatrų aktoriai). Teatro repeticijoms įsibėgėjant, buvo numatyta patobulinti dalyvių kvalifikaciją. Balandžio 21 dieną projekto jaunuoliai ir Gilaičių bibliotekos socialiniai partneriai – Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“, Šiaulių rajono bibliotekininkės-edukatorės, kultūros centrų meno vadovai dalyvavo seminare Šiaulių dramos teatre (VŠDT). Visus maloniai nustebino, jog pasveikinti seminaro dalyvių atėjo Valstybinio Šiaulių dramos teatro direktorius Aurimas Žvinys ir projektų vadybininkė Margarita Andrončenko, nors teatras šiuo metu remontuojamas ir gyvena, anot jų, „tarp statybinio laužo“. Teatro dailininkė-dekoratorė Romualda Jakubauskienė papasakojo, kaip ir kur gimsta spektaklio dekoracijos, supažindino su scenografijos kūrimo galimybių įvairove anksčiau ir dabar. Kiekvienas galėjo iš arčiau pažvelgti į kai kurių spektaklių dekoracijų eskizus ir maketus, išgirsti kaip gimsta idėjos ir kaip jos keičiasi, kol pritaikomos realioje scenoje.
Šiaulių dramos teatro dailininkė-siuvėja Daiva Žukauskienė, pristatydama savo kurtus spektaklių kostiumus, papasakojo apie teatrinio kostiumo svarbą, pritaikymą personažui. Klausytojus nustebino, kad dauguma kostiumų siūti iš paprastos marlės, bet pritaikant spalvinę apdailą gaunasi neįprasta medžiagos faktūra ir sukuriama prabangaus rūbo iliuzija.
Bene labiausiai jaunieji teatralai susidomėjo sceniniu grimu, o apie jo galimybes supažindino teatro grimo dailininkė Ramunė Žilinskienė. Ji papasakojo, kuo teatro grimas skiriasi nuo paprasto makiažo, kad scenos grimo tikslas nepadaryti aktorių gražesniais, o padėti sukurti jo personažą, kartais ir ne itin patrauklų, tačiau savitą. Stiprų įspūdį vaikams paliko čia pat grimo pagalba sukuriama mėlynė ar žaizdelė ant rankos riešo.
Vaikai lektorėms uždavė nemažai klausimų, na, o aktyviausiam iš jų, Augustui Jasiūnui, atiteko du bilietai į Šiaulių dramos teatro spektaklį „Vardan tos“.
Baigiantis pažintiniam seminarui, lektorės palinkėjo Gilaičių knygos teatro dalyviams kūrybinės ugnelės personažų kūryboje, nenustoti draugauti su teatru ir vaidyba, ir išreiškė viltį, jog bus pakviestos į projekto baigiamąjį spektaklį.
Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkės Robertos Rasikienės
Nėra komentarų